David Ramos/Getty Images
VELIKA VEČER U BARCELONI

IVAN RAKITIĆ I BARCA SLAVE NOVI NASLOV PRVAKA ŠPANJOLSKE Messi ušao na poluvremenu pa majstorski zabio za treću titulu u posljednje četiri sezone

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. travanj 2019. 00:43

Tri kola prije kraja Primere Barcelona je postala prvak Španjolske. U utakmici 35. kola Barcelona je na Camp Nou pobijedila Levante 1:0 i tako obranila titulu. Riječ je o trećoj tituli koju je Barcelona osvojila u posljednje četiri sezone.

S devet bodova više od drugoplasiranog Atletica, Barcelona je matematički potvrdila naslov, jer se u Primeru u slučaju istog broja bodova gleda međusobni omjer, a ne gol razlika.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Lionel Messi u 62. minuti. Argentinac je utakmicu započeo na klupi, a na poluvremenu je u igru ušao umjesto Coutinha.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Barcelone.

Podsjetimo, Barcelonu već u srijedu na Camp Nou čeka prva utakmica polufinala Lige prvaka protiv Liverpoola. Ovo je Kataloncima 26. naslov u povijesti, odnosno osmi u zadnjih 11 sezona.

26. travanj 2024 07:42