REUTERS/Alessandro Garofalo
BROZOVIĆ ASISTENT

Nogometaši Intera preuzeli su vodstvo na ljestvici talijanskog prvenstva nakon što su u susretu 15. kola na San Siru pobijedili Chievo 5-0 uz tri gola Ivana Perišića i asistenciju Marcela Brozovića.
Piše: HinaObjavljeno: 03. prosinac 2017. 16:40

Inter je pružio sjajnu predstavu i pobjeda 'Nerazzurra' je mogla biti i uvjerljivija. Najbolji igrač utakmice ponovo je bio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je postigao tri gola, a odličnu predstavu pružio je i Marcelo Brozović upisavši jednu asistenciju.

Perišić je postigao vodeći pogodak u 23. minuti. Davide Santon odlično je prošao po lijevoj strani i pucao, Stefano Sorrentino je obranio, ali se lopta odbila do Perišića, koji je opalio iz prve i zabio za vodstvo domaćina.

Na 2-0 je povisio Mauro Icardi u 38. minuti na Brozovićevu asistenciju, a u 57. minuti ponovo zabija Perišić koji je prekrasno pogodio desni donji kut za 3-0.

Na 4-0 tri minute kasnije povisio je branič Milan Škriniar glavom nakon ubačaja Antonija Candreve iz akcije koju je započeo Brozović sjajnom loptom za Candrevu. Golijadu Intera zaključio je Perišić u sudačkoj nadoknadi utakmice svojim trećim golom na utakmici, te sedmim ove sezone uz šest asistencija.

Uvjerljivu pobjedu ostvarila je i Fiorentina koja je na Artemio Franchiju porazila Sassuolo 3-0. Strijelci su bili Giovanni Simeone (32), Jordan Veretout (42) i Federico Chiesa (71) uz dvije asistencije Cyrila Thereaua. Milan Badelj je odigrao cijeli susret za 'viole'.

Bologna i Cagliari su odigrali 1-1, a za domaći sastav je posljednje tri minute zaigrao Bruno Petković.