Reuters / Russell Cheyne Livepic
NAJVEĆI ŠKOTSKI DERBI

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 31. prosinac 2016. 16:41

U 21. kolu škotskog nogometnog prvenstva odigran je najveći tamošlji derbi, ogled između Glasgow Rangersa i Celtica na Ibroxu. Slavio je Celtic s 2:1.

Celtic ove sezone potpuno dominira u škotskom prvenstvu, a da su trenutno klasa iznad ostalih u domaćem prvenstvu dokazali su još jednom.

Poveli su Rangersi na oduševljenje navijača golom Kennyja Millera iz 13. minute, ali Moussa Dembele u 34. prvo zabija za izjednačenje, a onda u 70. minuti Scott Sinclair donosi potpuni preokret i pobjedu Celticu.

Jozo Šimunović odigrao je za Celtic svih 90 minuta. Celtic sada na ljestvici ima čak 19 bodova više i utakmicu manje od drugoplasiranog Rangersa.