Van Dijk i Zwayer

KENZO TRIBOUILLARD Afp
KAPETAN U NEVJERICI

Van Dijk: Sudac je nakon utakmice otrčao u svlačionicu, to dosta govori

Pogotkom iz penala Englezi su izjednačili na 1:1, a potom u 91. minuti režirali potpuni preokret
Piše: SNObjavljeno: 10. srpanj 2024. 23:34

Španjolska ili Engleska. Jedna od ove dvije momčad postat će prvakom Europe, a potonja je osigurala plasman pobjedom nad Nizozemskom 2:1. Tu utakmicu obilježio je kazneni udarac za Tri lava u 17. minuti.

Felix Zwayer pokazao je na bijelu točku nakon "prekršaja" Dumfriesa na Kaneu, a iako se gotovo cijeli nogometni svijet slaže da ovdje nije bilo govora o penalu, njemački sudac odlučio je dosuditi najstrožu kaznu. Tim pogotkom Englezi su izjednačili na 1:1, a potom u 91. minuti režirali potpuni preokret pogotkom Watkinsa i veliko slavlje moglo je započeti.

S druge strane, naravno, vladala je velika tuga, ali i bijes zbog ove situacije, a sve je najbolje dočarao Virgil van Dijk koji je nakon utakmice sasuo paljbu po Zwayeru:

- Sudac je otrčao u svlačionicu odmah nakon posljednjeg zvižduka. To dosta govori - izjavio je za Uefu.

Ipak, mnogi Van Dijku zamjeraju što nije bolje odigrao u obrani pa tako neki od komentara glase:

"Prestani plakati i bolje se brani idući put", "Kapetan koji plače", "Da si zabio gol više, prošao bi dalje".

26. kolovoz 2024 01:37