Piše: Mihael Farkaš, HinaObjavljeno: 24. lipanj 2024. 22:58

ALBANIJA: Strakosha - Balliu, Djimsiti, Ajeti, Mitaj - Asllani, Ramadani, Laci (od 70. Berisha🟨) - Asani (od 81. Muci), Manaj (od 59. Broja), Bajrami🟨(od 70. Hoxha)

ŠPANJOLSKA: Raya - Navas, Vivian🟨, Laporte (od 46. Le Normand), Grimaldo - Merino, Zubimendi - Torres⚽(od 71. Yamal), Olmo (od 84. Baena), Oyarzabal (od 62. Lopez) - Joselu (od 72. Morata)

POGODAK POGLEDAJTE OVDJE

Hrvatska - Italija 1:1 (Modrić 55./Zaccagni 90+8.)

Tablica uživo:

Standings provided by Sofascore

Španjolska nogometna reprezentacija potvrdila je prvo mjesto u skupini B na EURU sa stopostotnim učinkom nakon što je u dvoboju 3. kola u Düsseldorfu svladala Albaniju s minimalnih 1-0 (1-0).

Jedini gol na utakmici postigao je Ferran Torres u 13. minuti.

OZAN KOSE Afp

Nakon što je Španjolska osigurala prvo mjesto u skupini već nakon dva kola, izbornik Luis De la Fuente očekivano se odlučio protiv Albanije priliku dati igračima iz drugog plana, pa je tako u početnih 11 u odnosu na utakmicu protiv Italije prije četiri dana ostao samo Laporte.

Bez obzira na te promjene, Španjolska je zagospodarila terenom od samoga starta te vrlo brzo i povela. Nakon što je Strakosha obranio udarac glavom Merina u 12. minuti, u 13. je minuti Španjolska odigrala sjajnu akciju. Laporte je odigrao loptu iz zadnje linije za Olma koji je odličnom okomicom uposlio Torresa koji je pobjegao albanskoj obrani te rutinirano poslao loptu u mrežu.

PATRICIA DE MELO MOREIRA Afp

Pred kraj prvog dijela Španjolska je još dva puta zaprijetila, iskusni Navas je u 36. minuti osvojio loptu u samom kutu igrališta, proigrao je Olma u srcu kaznenog prostora, no udarac bivšeg igrača Dinama je blokiran. Pet minuta potom zaprijetio je glavom i Torres, ali nije bio precizan.

Albanija je jedini udarac prema španjolskom golu imala u 45. minuti kada je Asllani pucao s 22 metra, ali Raya je bio na mjestu.

Na samom početku drugog dijela zaprijetio je i Joselu koji je atraktivnim potezom pokušao preusmjeriti ubačaja Grimalda, ali nije bio precizan.

Albanija je zaigrala ofenzivnije ulaskom Broje u 59. minuti i upravo je on uputio opasan udarac u 64. minuti koji je natjerao Rayu da se potpuno ispruži kako bi odbio loptu.

Posljednju priliku za poravnanje opet je imao Broja u sudačkoj nadoknadi, on se u gužvi izborio za udarac s 10-ak metara, no Raya je uhvatio taj njegov pokušaj.

Španjolska je osvojila prvo mjesto u skupini s devet bodova, druga je završila Italija s četiri boda nakon 1-1 remija s Hrvatskom, dok je Hrvatska treća s dva boda, a Albanija je završila natjecanje kao posljednja u skupini s jednim bodom.

Španjolci su upisali treću pobjedu u tri utakmice i kao prvi idu dalje.

S druge strane, Albanija će grupnu fazu završiti s jednim bodom te je ovo kraj turnira za njih.

Furija je bila bolja cijelu utakmicu i zasluženo slavila, Albanija je malo pritisnula pred kraj, ali bez uspjeha.

KRAJ UTAKMICE

90+2. Nakon slobodnjaka nastao je filper u kaznenom prostoru Španjolaca, pucao je Broja, ali Raya brani bez poteškoća.

90. 🕖

Igrat će se najmanje četiri minute nadoknade.

89. 🟨

U redovima Albanije požutio je Berisha nakon prekršaja.

84.

Još jedna promjena u redovima Španjolske.

Van ide najbolji igrač na terenu Olmo, a mijenja ga Baena.

81.

Još jedna izmjena kod Albanije, izlazi Asani, a ulazi Muci.

77.

Sjajna prilika za Albance!

S 20-ak metara lijevo iskosa šutirao je Asllani, ali zamalo pored vrata Raye.

Po dvije promjene u redovima Albanije i Španjolske.

Albanija - izašli su Laci i Bajrami, ušli Berisha i Hoxha.

Španjolska - izašli su Torres i Joselu, ušli Yamal i Morata.

Arber Hoxha

ATTILA KISBENEDEK/AFP/PROFIMEDIA Attila Kisbenedek/afp/profimedia

65. Evo i Albanije, nakon udarca imaju korner.

Iz te akcije nije se dogodilo ništa...

62.

Mijenjaju i Španjolci.

Van ide Oyarzabal, a u igru ulazi Fermin Lopez.

59.

Promjena u redovima Albanije.

Izašao je Manaj, a ušao Broja - novo napadačka snaga.

REVIERFOTO/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA Revierfoto/imago Sportfotodienst/profimedia

57. Da se vratimo na ovu utakmicu - i dalje je 1:0, Španjolci drže kontrolu.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

Hrvatska vodi 1:0, strijelac - Modrić!

Na drugoj utakmici Modrić je imao kazneni udarac, ali je Donnarumma obranio...

Fantastičnu utakmicu večeras igra Dani Olmo!

47.

Kakva prilika za Španjolce!

S lijevog krila ubacio je Oyarzabal, a Joselu je opalio volej s 10 metara.

Lopta je otišla zamalo pored vrata...

46. 🕖

Počeo je drugi dio u Düsseldorfu.

Promjena u redovima Španjolske na poluvremenu.

Izašao je Laporte, a ušao Le Normand.

Španjolci su od prve minute zagospodarila terenom i zasluženo povela u 13. minuti pogotkom Torresa. Vrijedi napomenuti da je asistenciju ubilježio Dani Olmo. Albanci su povremeno kretali prema naprijed i našli se u "polušansama", ali ništa previše opasno za vratara Rayu.

Ovaj rezultat i više nego odgovara Hrvatskoj, koja nakon prvih 45 minuta igre s Italijom na kontu ima 0:0. Ako Vatreni zabiju pogodak, a ovdje se ništa ne promijeni u tome tko je vodeći, idu dalje s drugog mjesta u skupini.

Dani Olmo

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. 🕖

Igrat će se minuta nadoknade.

41. Još jedan dobar napad Španjolske.

S lijevog krila ubacio je Oyarzabal, a Torres glavom tukao preko vrata.

Ferran Torres

36.

Odlična prilika za Španjolsku!

Olmo je dobio loptu u srce kaznenog prostora, ali od bloka odlazi u udarac iz kuta.

Ovaj rezultat i više nego odgovara Hrvatskoj, a jedan od zaslužnih je i miljenik Dinamovih navijača, Dani Olmo.

U drugoj utakmici skupine, kao što znate, igraju Hrvatska i Italija, još uvijek nema pogodaka.

21. Pokušao je Olmo s 20-ak metara, ali neprecizno i pored vrata.

Dani Olmo poslao je sjajnu loptu u prostor, a Torres je uspješno izbjegao zaleđe i prizemnim udarcem s desne strane matirao Strakoshu.

13.GOOOL!

Španjolska vodi 1:0!

12. Pokušali su Španjolci "zračnim putem", Joselu je pucao glavom, ali preko vrata.

10. Još uvijek čekamo na prvu konkretnu priliku na utakmici.

5. Nakon pet minuta utakmice nismo vidjeli veća uzbuđenja.

1. 🕖

Počela je utakmica.

20.55 Igrači su izašli na teren, u tijeku je intoniranje nacionalnih himni.

20.40 Koeficijenti za današnji susret:

Pobjeda Albanije: 7,50

Neriješen ishod: 5,00

Pobjeda Španjolske: 1,50

20.25 Ovakav sastav Španjolske baš i ne odgovara hrvatskim ambicijama.

Zašto? Pročitajte OVDJE.

20.10 Ulice u Düsseldorfu uoči utakmice bile su pune Albanaca:

19.55 Stigli su sastavi!

Španjolska napada Albance s drugom postavom, Dani Olmo kreće od prve minute.

19.50 Još uvijek čekamo službene sastave.

Španjolci bi, po svemu sudeći, trebali poslati "rezervnu" momčad na teren.

Najavu piše: Goran Čičin-Mašansker

S dvije pobjede u prva dva kola Španjolska je osigurala prvo mjesto u skupini B te joj susret 3. kola s Albanijom nema nikakvu rezultatsku važnost.
Izbornik Luis de la Fuente našao se u prilično komfornoj situaciji te ima priliku odmoriti svoje udarne snage za ostatak turnira na kojem namjerava ostati dugo, sve do finala u Berlinu 14. srpnja.

Sve ukazuje na to da će Španjolci promijeniti kompletnu početnu postavu. UEFA na svojim stranicama najavljuje sljedeću jedanaestoricu Furije: Raya - Navas, Vivian, Laporte, Grimaldo - Merino, Zubimendi, Olmo - Torres, Joselu, Oyarzabal.

- Albanija ima fantastične navijače i već je napravila iznenađenje. Znamo da će nam biti jako teško. Napravit ćemo promjene i osjećamo da je to ispravno. Imamo potpuno povjerenje u naših 26 igrača koji su u reprezentaciji. Svi imaju priliku igrati ovdje na visokoj razini, stoga sam potpuno miran oko toga. Zanima nas samo pobjeda jer želimo pobijediti u svakoj utakmici – izjavio je španjolski izbornik.

Ovakva odluka mogla bi u nekom ludom raspletu utjecati i na sudbinu Hrvatske, ali naglašavamo, to bi zaista morao biti jedan prilično nevjerojatan kraj prvog kruga. Hrvatska, naime, može proći u osminu finala i s remijem protiv Itaije, tada bi imala dva boda, no sada je to svedeno tek na teoriju jer se mora poklopiti još pet rezultata.

U tom bi slučaju upravo ova jako promijenjena Španjolska morala poraziti Albaniju, a u skupini C koja se igra u utorak, Danska mora pobijediti Srbiju, dok Engleska mora dobiti Sloveniju s najmanje tri ili više gola razlike. Potom Portugal i Turska u skupini F moraju u srijedi slaviti protiv Gruzije i Češke.

Hrvatska bi remijem protiv Italije produžila život za najmanje 24 sata dok se ne odigraju susreti skupine C. Kada bi oni završili po našim željama, Vatreni bi dobili dodatna 24 sata u Njemačkoj, dok se ne okonča i skupina F.
Albanija, pak, može proći u osminu finala ako pobijedi Španjolsku, a Hrvatska svlada Italiju. U tom slučaju Albanija i Hrvatska imale bi po četiri boda, a kriteriji za plasman su ukupna gol-razlika ili veći broj postignutih pogodaka ako je gol-razlika ista. Ako je i to jednako, gledali bi se disciplinski bodovi ili renking iz europskih kvalifikacija.

Albanija ne može do osmine finala ako izgubi, ili ako remizira, a Hrvatska dobije Italiju. Vatreni neće proći skupinu ako izgube, ili ako remiziraju, a Albanija izbjegne poraz protiv Španjolske.

24. lipanj 2024 23:29