VELIKI REZULTAT

Senzacija u Portugalu: Jedna od najlošijih reprezentacija svijeta izborila remi protiv Walesa, Nizozemci uvjerljivi

Momčad Roba Pagea nije uspjela slomiti otpor 203. reprezentacije na FIFA-inoj ljestvici
Piše: HINAObjavljeno: 06. lipanj 2024. 23:08

Nogometaši Nizozemske pobijedili su u Rotterdamu Kanadu s 4:0 pripremajući se za Euro u Njemačkoj, dok je u četvrtak Wales odigrao samo 0:0 protiv slabašnog Gibraltara u portugalskom Faru. Ronald Koeman je izveo kombinirani sastav protiv Kanađana i do 50. minute dvoboja na De Kuipu nije bilo pogodaka. Tada je Memphis Depay prvi put svladao gostujućeg vratara St. Claira. Sedam minuta poslije pogodak je postigao i Jeremie Frimpong, da bi u 63. minuti, tek što je ušao, mrežu zatresao i Wout Weghorst.

Virgil van Dijk je ušao u igru u 71. minuti, a u 83. je postigao pogodak za konačnih 4:0.

Nizozemce do početka Eura čeka još jedna pripremna utakmica, u kojoj će 10. lipnja, ponovno u Rotterdamu, ugostiti reprezentaciju Islanda.

Prilično iznenađenje dogodilo se u Faru, gdje su reprezentacije Gibraltara i Walesa odigrale utakmicu bez pogodaka. Momčad Roba Pagea nije uspjela slomiti otpor 203. reprezentacije na Fifinoj ljestvici, na kojoj je samo sedam momčadi lošije od Gibraltara.

Još prije osam mjeseci, također u prijateljskoj utakmici, Wales je u Wrexhamu svladao Gibraltar sa 4:0.

Wales je ostao bez nastupa na ovogodišnjem Euru.

21. lipanj 2024 13:44