Goran Sebelic / CROPIX
NASTAVAK HNL-A

ISTRA - DINAMO 1-3 Puljani poveli pa stali, Čop i Soudani autori preokreta Modrih

Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 06. veljača 2014. 10:34

Duje Čop nastavio je golgetersku formu iz Turske. Napadač Dinama zabio je dva gola u pobjedi Dinama 3-1 protiv Istre i s nova tri boda otvorio proljeće u HNL-u. Osim Čopa, strijelac za Dinamo bio je Soudani, dok je za Istru bio precizan Blagojević iz slobodnog udarca.

Zoran Mamić prodao je ‘lažnjak’ kada je najavio Cleytona od prve minute na Aldu Drosini. Brazilac je prvi službeni nastup čekao na klupi, dok je za Dinamo debitirao Petar Mamić. Mladi Zagrepčanin iskoristio je ozlijede Pivarića i Lime te zauzeo mjesto na lijevoj strani obrambene linije.

Od samog početka bilo je jasno kako će se domaćini orijentirati na discipliniranu obranu i kontranapade, a poveli su iz prvog izleta u suparničku polovicu već u 10. minuti. Ademi je pred svojim kaznenim prostorom srušio Kramarića. Loptu je postavio Blagojević i fantastičnim slobodnim udarcem svladao Sandomierskog.

Gol Istre nije poremetio igru gostiju koji su polako pleli mrežu oko Ježine koji je kapitulirao desetak minuta kasnije. Jerko Leko je nabacio s desne strane, a nakon duela Čopa i Budicina lopta se odbila do Soudanija koji iz blizine šalje loptu u mrežu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji Dinama. Uostalom, posjed lopte od 84 posto daje sasvim jasnu sliku kakav se nogomet igrao na Aldu Drosini u prvome dijelu.

U nastavku Zoran Mamić je u potpunosti preuzeo rizik s trojicom igrača u zadnjoj liniji. Šimunić je ostao jedini centralni branič, dok je Addy otišao na lijevu stranu. Iz igre je izašao Petar Mamić kojeg je zamjenio Brazilac Cleyton. Priliku u nastavku dobio je i Alen Halilović umjesto Fatosa Beqiraja... I Pamić je reagirao pa na travnjak poslao Radonjića i Horvata umjesto Babića i Batelića. Kramarića su milimetri dijelili da dovede Istru u vodstvo u 52. minuti, dok se s druge strane mogao proslaviti Cleyton.

Obrana Istre popustila je u 69. minuti kada je Cleyton pronašao Čopa koji iz okreta vara Ježinu i dovodi Dinamo u vodstvo, a malo kasnije drugim pogotkom stavlja točku na i. Istra nastavlja prvenstvo nedjeljnim gostovanjem u Sigetu kod Hrvatskog dragovoljca, dok je pred Dinamom derbi na Kantridi.

10. Hrvatski Dragovoljac 20 1 7 12 15 33 10

ISTRA 1961 - DINAMO 1-3 (Blagojević 12 / Soudani 22, Čop 69, 75)

KRAJ UTAKMICE

90. minuta - I Halilović je imao sjajnu priliku, ali ga je Ježina nadmudrio

90. minuta - Posljednju priliku Istre zapucao je Horvat

GOOOL 75. MINUTA - Leko je centrirao s desne strane, a na vrhu peterca najviši je bio Soudani glavom spušta za Čopa koji po drugi put trese mrežu Puljana

GOOOL 69. MINUTA - Cleyton je proigrao Čopa u šesnaestercu, a napadač Dinamo lijepo se okrenuo i matirao Ježinu

54. minuta - Ježina je obranio udarac Claytona koji se sam našao ispred gola

52. minuta - Kramarić je glavom iz neposredne blizine pucao pored gola

Počelo je drugo poluvrijeme. Treneri su napravili čak četiri izmjene - kod Istre su ušli Radonjić i Horvat, a kod Dinama Cleyton i Radonjić.

Kraj prvog dijela!

45. minuta - Beqiraj je lijepo iz okreta pokušao iznenaditi Ježinu, ali vratar Istre je siguran.

40. minuta - Pamić je pucao s vrha 16-erca, ali lopta je otišla pokraj gola.

32. minuta - Dinamo ima čak 82 posto loptu u nogama.

28. minuta - Ademi je postigao pogodak, ali sudac je označio zaleđe. Nakon slobodnog udarca pola momčadi Dinama je ostalo u nedozovoljenoj poziciji.

25. minuta - Leko je ubacio s desne strane, a Čop je glavom pucao preko gola. Istra se i dalje brani sa cijelom momčadi...

22. minuta - Dinamo nije dugo čekao ja izjednačenje. Beqiraj je gađao Čopa s desne strane, lopta se od Budicina odbila ravno na glavu Soudanija, koji je iz blizine glavom matirao Ježinu.

12. minuta - Prvi izlet domaćih na polovicu Dinama rezultirao je pogotkom. Blagojević je iz slobodnog udarca s 20 metara rasparao mrežu. Istina, lopta je išla u kut Sandomierskog, ali udarac je bio jednostavno prejak.

10. minuta - Uvodni dio utakmice protekao je u velikoj dominaciji Dinama. Istra se brani sa svih 11 igrača i dojam je da Modri prelagano dolaze do vrata Ježine. Ipak, Modri su još uvijek bez udarca na gol.

Bad Blue Boysi su proljetni dio HNL-a otvorili skandiranjem protiv Zdravka Mamića.

Utakmica je počela!

Zoran Mamić je odustao od ideje da Cleytona baci u vatru od prve minute, ali zato je pružio priliku 17-godišnjem Petru Mamiću.

ISTRA 1961: Ježina - Woon, Čagalj, Obšivač, Budicin, Kramarić - Blagojević, Batarelo, Batelić (od 46. Horvat), Havojić - Babić (od 46. Radonjić)

DINAMO: Sandomierski - Leko, Addy, Šimunić, Mamić (od 46. Cleyton) - Ademi, Pamić, Antolić - Čop, Soudani, Beqiraj (od 46. Beqiraj).

06. svibanj 2024 02:17