KK PARTIZAN/ABA LIGA
ZAGREBAČKO SLAVLJE

Cibona nakon 11 godina slavila u Beogradu, dva klinca u nevjerojatnom trileru srušila skupi Partizan

Najbolju utakmicu sezone odigrao je sastav Vlade Jovanovića, Prkačin i Nakić briljirali.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 06. ožujak 2021. 21:13

Cibona je nakon čak jedanaest godina pobijedila Partizan u Beogradu, učinili su to Vukovi kad se malo tko nadao, ali momčad Vladimira Jovanovića nije jedina koju je ove sezone častio deprimirajuće loši domaćin. Toni Nakić šuterski raspoložen sa sedam trica iz deset pokušaja, briljantni Roko Prkačin (šut 6-8, trica 3-4) s jednim skokom do double-doublea i Darko Planinić kao stijena u reketu odveli su Cibonu do 90:87 nakon produžetka. Damir Markota je bio u sastavu, ali nije zaigrao, kao što s druge strane nije bilo Mosleya i Veličkovića, a Zagorac je ostao neiskorišten.

Nakić je odigrao apsolutno najbolju partiju otkako je došao u Zagreb, a Prkačinu je ovo jedna od najboljih, ako ne i najbolja. Pogotovo kad se uzme u obzir važnost pobjede i to kod jednog od najljućih rivala. Istina, tada su se mlatili za trofeje, a Partizan je neplanirano potonuo ove godine i Cibona im je zadala još jedan bolan ožiljak.

Uvod je prošao u dominaciji Jankovića s 10 poena i pet skokova, bilo je 19:13 za domaćina kad je Cibona krenula u seriju 13:0 i za preokret na semaforu (19:26). Nakić je do tada već pogodio tri trice i otvarala se lijepa prigoda prelomiti susret u ranoj fazi, jer u 14. minuti je Novačić ubacio za 22:33. Partizan je izgledao smušeno i bezidejno, Paige je bio igrač manje cijelu utakmicu (šut 1-11), osjetilo se da su u seriji poraza (pet) u ABA ligi, ali Cibona je propustila priliku za nokaut u drugoj četvrtini. Četiri izgubljene lopte u pet minuta oživjele su Partizan, 18-godišnji Stefanović je jednu od njih iskoristio za tricu sa sirenom (36:37) prije odmora.

Na početku treće dionice Planinić je zaradio četvrti faul, Partizan je otišao na 54:47 u 28. minuti, ali Cibona se ekspresno vratila do 59:58 (trica Marića), a kad je Nakić vezao dvije trice bilo je 67:69 u 35. minuti. Na to je Prkačin uhvatio napadački skok, poentirao i dodao slobodno bacanje za 69:72, nešto kasnije je Planinić realizirao oba bacanja za 69:74, ali opet Cibona nije prelomila. Štoviše, Thomas je dvije minute prije kraja završio seriju 9:0 Partizana za 78:74.

Prodor Radovića, jedno bacanje Planinića i Cibona se šuljala, a na Jaramazovih 80:77 nakon time-outa odgovorio je Nakić sedmom tricom za 80:80. Ostao je sam, zaboravljen, zapravo, jedan igrač Partizana je pao i u rotaciji se nije stiglo do Nakića. Jaramaz je upropastio posljednji napad domaćina, a u produžetku se razigrao Drežnjak sa sedam od devet svojih poena, ali se opet strepilo.

Zbunjenost i nervoza bili su prisutni na obje strane, pogrešaka koliko hoćeš i Cibona je na kraju bolje prošla. Sretnija i spretnija. Prkačin je na 87:89 deset sekundi do isteka vremena izgubio loptu, Thomas je mogao gađati za pobjedu, poskočio i predomislio se, napravio korake i tu je konačno bilo gotovo. Sedma pobjeda Cibone, čak su se izjednačili s Partizanom, a Sašo Filipovski bi nakon ovoga mogao dobiti otkaz.

PARTIZAN – CIBONA 87:90 (19:24, 17:13, 23:21, 21:22; 7:10)

BEOGRAD – Dvorana Ranko Žeravica. Bez gledatelja. Suci: Jovčić, Karović, Stefanović.

PARTIZAN: Zagorac, Paige 2p, 4a, Dangubić 13p, 5s, 3ul, Stefanović 3, Jaramaz 14p, 6a, 4ul, Perkins 4, Jovanović, Janković 12p, 7s, 3il, Radovanović 4p, 4s, 3a, Thomas 15p, 3s, Trifunović 20p, 6s, 4a. Trener: Sašo Filipovski.

CIBONA: Radovčić 4p, 5a, 4il, Planinić 15p, 5s, 4il, Marić 8p, 4s, 3a, Novačić 2p, 4s, Prkačin 23p, 9s, 4il, Gnjidić 4p, 4a, 3il, Branković 2, Drežnjak 9, Markota, Nakić 25p, 5s, 3a, 3il. Trener: Vladimir Jovanović.

25. travanj 2024 20:02