LUKA GERLANC/CROPIX Cropix
LOŠ POČETAK GODINE

Zadar doživio jedan od najtežih poraza u ABA ligi! Partizan u Beogradu utrpao gostima čak 114 poena

Najbolji je u redovima Zadra bio Luka Božić koji je ubacio 19 poena uz 10 skokova i šest asistencija
Piše: HinaObjavljeno: 02. siječanj 2023. 20:23

Košarkaši Partizana upisali su uvjerljivu domaću pobjedu u 13. kolu regionalne ABA lige te su svladali Zadar 114-77 (34-25, 29-24, 27-15, 24-13).

U utakmici gdje su napadi dominirali protiv obrana, pogotovo u prvom poluvremenu, Partizan se relativno brzo počeo odvajati od suparnika. Sudionik Eurolige je tako vodio devet poena nakon prvih 10 minuta (34-25), a potom i 63-49 na poluvremenu.

Zadarski košarkaši nisu u nastavku uspjeli ogled učiniti dramatičnijim i jedanaestu pobjedu ove sezone u ligi Partizan je proslavio uz uvjerljivih 114-77. Najbolji su kod Partizana bili Tristan Vukčević s 25 poena, devet skokova i četiri asistencije, dok je Aleksa Avramović dodao 16 poena uz četiri skoka i tri dodavanja.

Najbolji je u redovima Zadra bio Luka Božić koji je ubacio 19 poena uz 10 skokova i šest asistencija. Najbolja mu je pratnja bio Antonio Jordano s 13 poena, 3-7 za tri poena.

Na vrhu ljestvice ABA lige su Partizan (11-2) i Crvena zvezda (11-1). Slijede Cedevita Olimpija s 10-2, Budućnost ima 9-4, FMP 9-3, a Zadar 7-6. Cibona je na omjeru 6-7, dok Split ima četiri pobjede i devet poraza.