EUROLIGA

Baskonia pobijedila Virtus Bolognu, ništa od okršaja Hezonje i Žižića u četvrtfinalu

Momčad Duška Ivanovića u četvrtfinalu čeka branitelj naslova Real Madrid
Piše: Val KraljevićObjavljeno: 19. travanj 2024. 22:44

Ekipa Baskonije posljednja je ekipa koja će sudjelovati u ovogodišnjem doigravanju Eurolige. Izborili su to pobjedom u "Play-in-u" protiv Virtus Bologne rezultatom 89:77. Baskoniju su do pobjede predvodili sjajni Markus Howard s 28 poena te Matt Costello s 19, dok je u redovima Virtusa najbolji bio Tornike Shengelia sa 16 poena te sedam skokova.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, pa se očekivalo da će se u tom tonu razviti i ostatak utakmice. No Baskonia je puno bolje otvorila drugo poluvrijeme i praktički riješila utakmicu sredinom treće četvrtine. U redovima Virtusa naš Ante Toni Žižić ubilježio je 4 poena uz jedan skok. Momčad Duška Ivanovića u četvrtfinalu čeka branitelj naslova, Real Madrid, kojeg predvodi hrvatski reprezentativac Mario Hezonja.

19. travanj 2024 22:47