MIKE KIREEV Nurphoto Via Afp
PREOKRET U BEOGRADU

Žižić i slabi Maccabi bez šanse kod Bayerna, Crvena Zvezda prokockala 20 poena prednosti

Barcelona se poigrala pred svojim navijačima s Panathinaikosom te je slavila 86-60
Piše: HinaObjavljeno: 03. veljača 2022. 23:12

Hrvatski košarkaš Ante Žižić nije se posebno istaknuo, kao ni njegov Maccabi na gostovanju kod Bayerna u 25. kolu Eurolige.

Slavila je njemačka momčad 70-52 u ogledu gdje se Maccabi napadački strašno mučio od samog početka. Gosti su samo u prvoj četvrtini zabili više od 15 poena, a za 19 minuta na parketu Žižić je ubacio sedam poena te je imao pet skokova. Iz igre je gađao 3-5, a s linije slobodnih bacanja 1-3. S tih sedam poena Žižić je bio drugi strijelac Maccabija, prvi je bio Scottie Wilbekin s 20 koševa.

Kod domaćina prvo ime je bio Corey Walden s 13 poena, četiri skoka i tri dodavanja.

Malo poena je postignuto i u ogledu u Milanu gdje je Fenerbahče bio bolji od domaćeg Armanija 71-60. Domaći sastav nije mogao zaustaviti Marka Gudurića koji je ogled završio sa 17 poena, četiri skoka, šest asistencija i tri ukradene lopte.

Barcelona se poigrala pred svojim navijačima s Panathinaikosom te je slavila 86-60. U tom slavlju najviše su za Barcelonu ubacili Nigel Hayes-Davis (14) i Dante Liman Exum (12 poena i šest skokova).

Crvena zvezda je na domaćem parketu imala 52-42 na poluvremenu. Vodila je i s 20 poena razlike, no Monaco je na kraju slavio 91-80. Goste iz Kneževine do pobjede su vodili Donatas Motiejunas s 20 poena, šest skokova i dvije asistencije te Dwayne Bacon sa 17 koševa. Kod domaćina je najbolji bio Austin Hollins s 19 poena.

U petak utakmice ovog 25. kola igraju: CSKA - Alba, Anadolu Efes - Asvel, Žalgiris - Uniks Kazanj, Baskonia - Olympiakos i Real Madrid - Zenit.