Dončić se nije naigrao protiv Njemačke

YUICHI YAMAZAKI Afp
I DALJE SU MEĐU OSAM

Došao je kraj pobjedničkom nizu Dončića i društva. Slovenija doživjela pravi debakl prije četvrtfinala

Njemačka košarkaška reprezentacija će s prvog mjesta u četvrtfinale
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 03. rujan 2023. 15:08

Slovenija je i prije današnje utakmice protiv Njemačke osigurala četvrtfinale pa se u ovom dvoboju tražilo samo tko će s prvog mjesta iz grupe K ići u dvoboj za medalju, a to će biti njemački košarkaši koji su upisali uvjerljivu pobjedu od 29 poena razlike.

Slovenci su odlično ušli u utakmicu, nakon prve četvrtine imali 25:11, a onda su Nijemci pokazali zbog čega su u dosadašnjem dijelu Svjetskog prvenstva igrali najkompletniju košarku. Ostavili su Sloveniju u drugih 10 minuta na samo 9 poena, a u trećoj četvrtini pokazali ofenzivnu raskoš i postigli 30 poena u tom razdoblju utakmice. Na kraju su pobijedili rezultatom 100:71 i osvojili prvo mjesto u skupini s pet uzastopnih pobjeda.

Dennis Schröder je upisao 24 poena uz 10 asistencija, a dvoznamenkasti su bili i Daniel Theis (14p, 7s), Isaac Bonga (12p, 5s), Niels Giffey (10p, 3s) i Moritz Wagner (10p, 8s). Luka Dončić je bio najefikasniji u redovima Slovenije s 23 poena te po 6 skokova i asistencija, ali i šutem za tricu 2/11. Dvoznamenkast je bio još Klemen Prepelič (12p).