Wendell Cruz-USA TODAY Sports
NBA

HEZONJA DVOZNAMENKAST U PORAZU KNICKSA Hrvatski košarkaš komentirao odluku koja je šokirala NBA: 'Malo sam razočaran što nikad nismo zaigrali zajedno'

Piše: HinaObjavljeno: 02. veljača 2019. 09:55

New York Knicksi upisali su 12. uzastopni poraz u NBA ligi izgubivši na svom parketu od Boston Celticsa sa 99-113, a hrvatski košarkaš u dresu Knicksa Mario Hezonja je za 22 minute provedene u igri postigao 10 koševa (šut za dva 4-4, trica 0-4, slobodna bacanja 2-2) uz tri skoka i dvije asistencije.

Domaći sastav, koji je igrao bez novopridošlih DeAndrea Jordana, Wesleya Matthewsa i Dennisa Smitha mlađeg, držao je rezultatski priključak tijekom prve tri četvrtine, ali u posljednjih 12 minuta su gosti iz Bostona pokazali kako su u ovom trenutku daleko ozbiljnija momčad.

Do 33. ovosezonske pobjede Celticse je vodio Kyrie Irving sa 23 koša, 10 skokova i šest asistencija, Marcus Morris je dodao 18. Kod Knicksa, koji su s omjerom pobjeda i poraza 10-41 najlošija momčad lige, najbolji je bio Damyean Dotson sa 22 koša, dok je "rookie" Kevin Knox dodao 21.

U derbiju večeri Denver Nuggetsi su u svojoj dvorani svladali Houston Rocketse sa 136-122, a srpski centar Nikola Jokić bio je nadomak novom "triple-double" učinku, on je susret okončao sa 31 poenom, 13 skokova i 9 asistencija. Sjajan je bio i Malik Beasley sa 35 ubačaja, dok je kod Rocketsa James Harden ubacio 30 i tako produžio svoj niz utakmica sa 30 ili više poena na 25. Koliko mu taj niz znači pokazuje i činjenica da je bio na terenu i kada je susret bio odlučen samo da se domogne brojke od 30 koševa pogodivši tricu kojom je smanjio na 134-118 malo više od minute prije isteka vremena.

Denver se ovom pobjedom poravnao s Golden State Warriorsima na vrhu Zapadne konferencije, oba sastava imaju omjer 36-15, dok je Houston šesti za Zapadu sa 29-22.

Oklahoma City Thunder ostvario je sedmu uzastopnu pobjedu bez problema svladavši domaći Miami Heat sa 118-102. Sjajan je bio Paul George sa 43 koša, dok je Russell Westbrook ostvario još jedan "triple-double" sa po 14 poena i asistencija te 12 skokova. Kod Heata je najefikasniji bio Kelly Olynyk koji je ušavši s klupe postigao 21 pogodak.

Hezonja razočaran odlaskom suigrača

Dallas i New York šokirali su velikom razmjenom u kojoj su među Mavericksima završili Kristaps Porzingis, Tim Hardaway i Courtney Lee, a Knicksi su postali Dennis Smith, DeAndre Jordan i Wes Matthews.

Nov 24, 2017; Atlanta, GA, USA; New York Knicks forward Kristaps Porzingis (6) reacts after a made three point basket against the Atlanta Hawks in the first quarter at Philips Arena. Mandatory Credit: Brett Davis-USA TODAY Sports
Brett Davis / USA TODAY Sports / Reuters
Kristaps Porzingis

Odlazak Latvijca, kojeg zbog ozljede ligamenata koljena nismo neko vrijeme gledali u akciji, posebno je razočarao hrvatskog košarkaša:

"Malo sam razočaran što nikad nismo zaigrali zajedno", izjavio je Hezonja još uoči utakmice kada su ga pitali za odlazak igrača koji je baš 2016. upravo ispred Hrvata izabran na draftu.

"Dallas sada može biti prilično ubojita momčad. Okupili su ozbiljnu grupu igrača."

NBA rezultati:

New York - Boston 99-113

Mario Hezonja igrao je za New York 22 minute i postigao 10 koševa (šut za dva 4-4, trica 0-4, slobodna bacanja 2-2) uz 3 skoka i 2 asistencije

Denver - Houston 136-122

Miami - Oklahoma City 102-118

Utah - Atlanta 128-112

Charlotte - Memphis 100-92

12. svibanj 2024 04:25