Lovro Mazalin

Ronald Goršić/Cropix
HT PREMIJER LIGA

Cibona izbacila frustracije nakon poraza od Splita: do poluvremena ubacili 71 poen i slavili s +50

Utakmica protiv Bosca bila je dvoboj "mačke i miša" pa je Sesar mogao raspodijeliti minutažu
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 12. veljača 2023. 19:50

CIBONA - BOSCO 118:68

(30:23, 41:8, 20:23,

Zagreb, KC Dražen Petrović. Gledatelja 200. Suci: Mustapić, Kovačević i Reić.

CIBONA: Vuković 2p, 3s, 3il, Radovčić 15p, 8s, 4a, Perasović 20p, 3s, Smajlagić 11p, 5s, Majcunić 15, Mazalin 12p, 8s, 3a, Aranitović 8p, 4s, Baković 2p, 5s, 3a, 3ul, Kapusta 6p, 7a, Ljubičić 9p, 7s, 6a, Bundović 18p, 5s.

BOSCO: Kos, Krajnović 13p, 3s, 4a, Matić 9p, 3s, Rukavina, Šljivarić 1p, 6s, P. Babić 8, Radulović 3, Primorac 3p, 5s, 3il, L. Babić, Jurič 13p, 5a, Krapić 18.

Dok u ABA ligi prolazi kroz najgore razbolje sezone s obzirom da je u posljednjih šest regionalnih okršaja pobijeđen samo Borac s tek trojicom seniora u sastavu, Cibona je protiv Bosca upisala petu uzastopnu pobjedu u HT Premijer ligi i ponovo zasjela na vrh redoslijeda prije pauze koja slijedi za završnicu Kupa i reprezentativne akcije.

Utakmica u Draženovom domu bila je dvoboj "mačke i miša", Vukovi su do poluvremena ubacili 71 poen (samo u drugoj četvrtini 41!) i vodili okruglih 40 razlike, pa je Josip Sesar mogao raspodiijeliti minutažu, odmoriti one koji su se najviše potrošeni, te razigrati one koji su posljednje vrijeme igrali malo ili ništa...

Redoslijed: Cibona 16-3, Cedevita Junior 16-4, Zadar 15-4, Split 14-4, Šibenka 13-7, Furnir 11-9, Dinamo 8-12, Alkar 6-13, DL Škrljevo, Zabok, Bosco 5-15, Gorica 3-16.