Nakon dvije godine osječki košarkaši se vraćaju u elitno društvo
Piše: N. BenčinaObjavljeno: 08. svibanj 2024. 19:31

Vrijednosnice Osijek - DepoLink Škrljevo 109:85 (23:23, 27:21, 35:18, 24:23)

OSIJEK Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja 600. Suci: Vovk, Jovović i Gracin.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Ashton 27 (5-8), Martinović, Kujundžić 20 (3-6), Tomljenović, Dmitrović, Vladović 5 (2-2), Budimir 28 (1-3), Šiško 7 (1-2), Bjelanović 9 (1-2), Primorac 11 (2-3), Šuvak, Kotrulja 2.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Whitney 6 (1-2), Bart 6, Krajina 4, Gulin 8 (2-2), Šljivarić, Svoboda 19 (1-1), Šarić 15 (3-3), Hollowell 12, Stanojević 15 (2-2), Miljković.

Nakon dvije godine osječki košarkaši se vraćaju u elitno društvo. Sjajno izdanje u zadnjoj utakmici sezone, uzvratu dodatnih kvalifikacija za FAVBET Premijer ligu. U Malu dvoranu Gradski vrt DepoLink Škrljevo je donijelo minimalnih +1 iz prvog dvoboja. No, dok je na Kvarneru bilo neizvjesno, u gradu na Dravi je domaćin bio dominantan.

Prvo poluvrijeme još je donekle izjednačeno. Sredinom prve dionice, Brokeri su preuzeli rezultatsku kontrolu, najveća prednost bila je 22:16, ali na isteku 10. minute kreće se od početka. Gosti su ponovo nakratko imali minimalnu prednost (36:37) u 15. minuti. Za to je bio zaslužan napadački skok Šarića, koji je u sva četiri navrata i poentirao. Prije odlaska u svlačionicu, trica Šiška postavila je rezultat prvog poluvremena (50:44) i to kao da je bila najava onoga što slijedi.

Nakon odmora, Brokeri su potpuno dominirali parketom. Kompletna momčad Domagoja Kujundžića bila je na visini zadatka, ali ako tražimo igrača utakmice, naći ćemo ga u najstarijem. Kapetan VROS-a Veljko Budimir je do poluvremena zabio tri poena, u nastavku je ubacio čak 25. U trećoj četvrtini, nakon tehničke pogreške u 23. minuti, krenuo je u seriju koja je dotukla protivnika. Ubacio je 16 poena do isteka 30. minute, četiri trice, a pratili su ga Ashton i Kujundžić. Iako je do kraja ostalo još vremena, bilo je jasno tko će u Premijer ligu od sljedeće jeseni.

15. svibanj 2024 20:54