Vukovi ipak ne mogu s četvoricom: Zabok na krilima sjajnog Dine Cinca iznenadio Cibonu

Piše: V. KraljevićObjavljeno: 08. siječanj 2024. 22:38

CIBONA - ZABOK 83:89 (23:22, 23:25, 16:24, 21:18)

CIBONA: Vuković 15p, 6s, 4a, Radovčić 22p, 6s, 8a, Perasović 23p, 25s, 4a, Jakić, Majcunić 21, Crnogorac, Aranitović, Ferderber 2p, 4a, Krizmanić, Kujundžić.

ZABOK: Sikirić, Neal 20p, 6s, 7a, Damjanić, Cinac 31p, 5s, 4a, Tomić, Šustić 2, Antonić 2, Savić 8, Črnjević 19p, 8s, 8a, Cvitanović 7p, 5s, 5a, Buljević.

U utakmici 15. Favbet Premijer lige završila je Cibonina dominacija s pet seniora jer su košarkaši Zaboka predvođeni monstruoznom partijom Dina Cinca slavili u Draženovom domu i tako nanijeli Ciboni treći poraz ove sezone.

Cibonina petorka postala je četvorka jer je zbog ozljede Aleksandar Aranitović propustio i ovaj dvoboj. Umjesto njega u petorci je startao Filip Ferderber.

U prvim minutama utakmice nezgodno je doskočio Antonio Sikirić, pa je ostatak utakmice prosjedio na klupi. Zabok je odlično otvorio i nošen kapetanom Črnjevićem poveo s 9 razlike (8:17). Njemu je odgovorio kapetan Cibone Krešimir Radovčić, koji s 14 poena u prvoj četvrtini donio vodstvo svojoj ekipi (23:22). Svakako je Radovčića dodatno motivirala nagrada MVP-a Favbet Premijer lige za mjesec prosinac, koju je dobio prije početka utakmice.

Iako se Radovčiću u drugoj četvrtini priključio šuterski raspoloženi Ivan Majcunić, preko kojeg je Cibona povela s šest razlike (30-24) vidjelo se kako ipak u rotaciji fali taj jedan senior i to ne bilo koji, već najbolji igrač. Zabok je lagano grickao Ciboninu prednost, Cinac je stvarao dubinu, a serijom 6:0, preko Neala i Cvitanovića, Zabok je na poluvrijeme odnio prednost od pola koša (46:47).

Cibona je bolje ušla u drugo poluvrijeme, no onda na scenu stupa Dino Cinac. Ne samo da je trpao koš Cibone, već je i opteretio Domagoja Vukovića s četiri prekršaja, jedinog centra u rosteru Vukova. Zabok je krajem treće četvrtine vratio dotadašnju najveću prednost (60:69), a nadahnuta igra kulminirala je kada je Cinac zabio za najvećih 68:81, četiri minute prije kraja. Perasović i Majcunić kratko su tricama vratili nadu Cibosima (81:85), ali Cinac je odlučio svoju sjajnu predstavu nagraditi pobjedom.

Iduće kolo Cibona će igrati protiv svojih juniora koji su na posudbi u Boscu, dok će Zabok ugostiti trenutno prvoplasiranu momčad Zadra.

30. travanj 2024 16:55