HAWKSI BRILJIRAJU

Knicksi i Pistonsi u krizi, pogledajte monstruozno zakucavanje Westbrooka!

Piše: HinaObjavljeno: 08. prosinac 2014. 12:18

Košarkaši New Yorka doživjeli su osmi uzastopni poraz , a Detroit Pistonsi čak 12. u noćašnjim dvobojima s Portlandom (99-103), odnosno Oklahoma Cityjem (94-96).

New York nikako ne može pobijediti u gustoj završnici. Već deveti put ove sezone poraženi su s manje od pet koševa razlike. Protiv Portlanda su se Knicksi uspjeli vratiti u posljednjoj četvrtini nakon deset poena zaostatka te čak i povesti s 97-95 na tri i pol minute do kraja. No, Portland je sa završnih 8-2 došao do četvrte uzastopne pobjede.

LaMarcus Aldrige je predvodio pobjednike s 24 koša i 11 skokova, Damian Lillard je ubacio 20, a Wesley Matthews 18 poena. New Yorku nisu pomogla 23 koša i 10 skokova Carmela Anthonyja. J. R. Smith je postigao 20, a Amar'e Stoudemire 16 poena uz 10 skokova za domaću momčad.

U još lošijoj situaciji od Knicksa su Detroit Pistonsi. Oklahoma City je bila posljednja momčad koju su pobijedili, a od tada su nanizali 11 poraza. No, Thunder je u Detroit stigao u bitno drugačijem sastavu nego na toj utakmici, s povratnicima Durantom i Westbrookom u glavnim ulogama. Durant je ubacio 28 poena, a Westbrook imao učinak od 22 koša, 11 skokova i sedam asistencija. Razigravaču Thundera pripada i 'nagrada' za potez večeri, snažno zakucavanje nakon prodora kroz sredinu reketa za 86-78.

"Ovo je vjerojatno najbolje zakucavanje koje sam ikada vidio. Bilo je tako ekplozivno", divio se svom suigrači Kevin Durant.

Pistonsi se nisu predavali i umalo su uspjeli iščupati pobjedu. Josh Smith je imao šut za pobjedu, ali je njegov pokušaj za tricu bio prekratak pa je ostalo 96-94 za goste. Kentavious Caldwell-Pope je s 19 koševa bio najbolji strijelac Pistonsa, a Andre Drummond je dodao 16 poena i devet skokova.

U lošem nizu su i prošlogodišnji doprvaci iz Miamija. Protiv Memphisa su doživjeli četvrti uzastopni poraz, iako je domaći centar Marc Gasol ostao na samo dva poena. No, zato se iskazao Jon Leuer koji je postigao 20 koševa i imao 12 skokova. Mike Conley je ubacio 18, a Zack Randolph i Courtney Lee po 17. Miami je u porazu predvodio Dwyane Wade s 25 koševa i šest asistencija.

Trenutno najduži pobjednički niz na Istoku imaju Cleveland i Atlanta. Hawksi su na svom parketu svladali Denver (96-84) za šesti uzastopni trijumf i izbili su na čelo Jugoistočne divizije s istim učinkom (13-6) kao i Washington koji je poražen u Bostonu (93-101). Atlanta je protiv Denvera već na poluvremenu imala prednost od 21 koša pa je pobjeda bila samo stvar rutine. Paul Millsap je ubacio 23 poena, Kyle Korver 15, a Carroll i Horford po 11. Nuggetse je s 29 koševa i 10 skokova predvodio Wilson Chandler.