LAURIE DIEFFEMBACQ Belga Via Afp
OVO SU RIJETKI OČEKIVALI

Kakav podvig! Hrvatski trener srušio Srbiju i upisao jednu od najvećih pobjeda u karijeri

Belgijska košarka dugo će pamtiti veliku, za mnoge potpuno neočekivanu pobjedu
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 28. studeni 2021. 19:04

Nakon što je kroz pretkvalifikacije, a onda u skupini s Litvom Češkom i Danskom izborio mjesto na Eurobasketu, Dario Gjergja na fantastičan je način s Belgijom otvorio i kvalifikacije za SP. S dvije pobjede. I to kakve. Prvo je u četvrtak Belgija s 26 razlike na gostovanju razbila Slovačku, da bi u nedjelju u Monsu pala - Srbija.

Bolje otvaranje donijelo je gostima 19:11 u kasnoj fazi prve četvrtine, dok je do poluvremena Srbija izgradila dvoznamenkastu prednost, u drugi dio ušla s +12, dok je za posljednjih deset minuta izabranicima Svetislava Pešića ostala razlika od još devet poena.

Dario Gjergja

Gotovo tri minute posljednje četvrtine se rezultat nije mijenjalo, a onda je Belgija krenula po preokret, serijom 10-0 došla do vodstva 66:65, dvjestotinjak sekundi prije kraja. Na minutu do posljednje sirene bilo je 69:69, onda je tricu pogodio Sam Van Rossom, dvaput “iza luka” promašio Miloš Teodosić, dok je 11 sekundi prije kraja jednu od najvećih pobjeda u povijesti belgijske košarke Van Rossom potvrdio bacanjem za nedostižnih četiri razlike...

2. KOLO, SKUPINA A: Belgija - Srbija 73:69 (Van Rossom 20p, 4s, 3a, Bako 14p, 11s, 5a, Mwema 11p, 6s, 4a, Obasohan 10p, 3a/Avramović 19p, 4s, 3a, Petrušev 16, Teodosić 14p, 8a); POREDAK: Belgija 2-0, Srbija 1-1, Latvija, Slovačka 0-1. (tod)

25. travanj 2024 09:15