Luka Šamanić u prvoj utakmici za San Antonio
 Reuters
LJETNA LIGA

MLADI HRVAT ODUŠEVIO VEĆ U PRVOJ UTAKMICI ZA SLAVNI NBA KLUB Trener nije skrivao zadovoljstvo: 'Sviđa mi se što je agresivan'

Spursi su u Ljetnoj ligi pobijedili Cleveland.
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 02. srpanj 2019. 12:49

Luka Šamanić debitirao je za San Antonio Spurse. U noćas odigranoj utakmici Ljetne lige protiv Cleveland Cavaliersa mladi je hrvatski košarkaš bio u startnoj petorci Spursa te za 22 minute igre ubacio 11 poena (šut 4/7, trice 1/1) te imao 7 skokova, 2 asistencije, 2 blokade i 1 ukradenu loptu. San Antonio je pobijedio rezultatom 97-89.

Nakon utakmice Šamanić je istaknuo kako se bilo teško priviknuti na NBA ritam.

„U početku je bilo sve jako brzo, a ja sam bio nervozan. Pokušavao sam se usredotočiti kamo idem, koji je moj šut, pomoći u obrani. Onda je u drugom poluvremenu bilo puno bolje”, rekao je Šamanić za američke medije nakon utakmice.

Šamanića je pohvalio i Blake Ahearn, trener San Antonija u Ljetnoj ligi.

„Čovjek može skočiti – to me iznenadilo. Sviđa mi se što je agresivan”, rekao je Ahearn.

Podsjetimo, Šamanića su Spursi izabrali na ovogodišnjem draftu s 19. pickom, a odmah se priključio momčadi koja igra Ljetnu ligu. U Las Vegasu će sudjelovati i reprezentacija Hrvatske koja u petak igra prvu utakmicu protiv Detroit Pistonsa.

09. svibanj 2024 15:24