Giannis Antetokounmpo

STACY REVERE Afp
POBJEDA BRANITELJA NASLOVA

Antetokounmpo u derbiju večeri triple-doubleom srušio Warriorse, Zubac i Clippersi stradali kod Pelicansa

Denver je, pak, na svom terenu zabio čak 140 poena u pobjedi nad Portland Trail Blazersima
Piše: SNObjavljeno: 14. siječanj 2022. 07:09

Derbi večeri pripao je braniteljima naslova. Giannis Antetokounmpo i Milwaukee Bucksi svladali su na svom terenu Golden State Warriorse (118-99) i tako razveselili trenera Mikea Budenholzera koji se vratio na klupu nakon što je zbog COVID protokola propustio prethodne četiri utakmice.

Prvo ime susreta bio je Antetokounmpo. 'Greek Freak' je protiv Stephena Curryja i društva upisao triple-double te za gotovo 30 minuta na terenu zabilježio 30 poena, 12 skokova i 11 asistencija. Raspoloženi kod domaćina bili su i Khris Middleton (23p, 5s, 7a) te Bobby Portis koji je dodao 20 poena i sedam skokova.

U redovima Warriorsa najviše je zabio Andrew Wiggins (16p, 2s, 1a) kojeg je slijedio Jonathan Kuminga (15p, 7s), dok je Curry dodao 12 poena, osam skokova i četiri asistencije.

Giannis Antetokounmpo, Andre Iguodala i Andrew Wiggins

Na terenu je sinoć bio i Ivica Zubac čiji su Los Angeles Clippersi teško stradali na gostovanju kod New Orleans Pelicansa (113-89). Hrvatski košarkaš na terenu je proveo nešto manje od 20 minuta te pritom upisao šest poena, pet skokova i jednu asistenciju. Brandon Ingram bio je prvi strijelac utakmice s 24 poena kojima je dodao pet skokova i šest asistencija. A veliku ulogu u pobjedi svoje momčadi odigrao je i Jonas Valanciunas koji je dodao 18 poena i 16 skokova.

Denver je na svom terenu zabio čak 140 poena u pobjedi nad Portland Trail Blazersima koji su ostali na -32. Will Barton (21p, 4s, 2a), Nikola Jokić (20p, 8s, 7a), Jeff Green (19p, 5s, 3a) i Facundo Campazzo (18p, 12a) predvodili su Nuggetse do njihove 21. ovosezonske pobjede.

U ostalim susretima Memphis Grizzliesi su sa 116-108 pred svojim navijačima porazili Minnesota Timberwolvese, dok je Oklahoma slavila na gostovanju kod Brooklyn Netsa (109-130).

26. travanj 2024 06:17