NBA

Bogdanović u pobjedi Knicksa šutirao trice 6/6, Zubac upisao double-double

Bojan Bogdanović stigao je do svoje prve pobjede u dresu New York Knicksa
Piše: SNObjavljeno: 23. veljača 2024. 08:09

Bojan Bogdanović je sjajno otvorio drugi dio sezone sa svojim New York Knicksima. U gostima su pobijedili Philadelphia 76erse sa 110:96, a hrvatski je košarkaš ubacio 22 poena i pri tome pogodio svih šest pokušaja za tricu i sve to u 23 i pol minute.

Dok je trice pogađao, promašio je oba slobodna bacanja i na kraju imao 8/13 šuteva. Upisao je i dva skoka i ukrao tri lopte čime je izjednačio rekord karijere i taj učinak ostvario 20. put u NBA ligi.

- Uvijek je zabavno kad i ti i ekipa igrate dobro, a dok god pobjeđujemo, svi se zabavljamo - rekao je Bogdanović nakon utakmice.

Bogdanović je s 22 poena bio najbolji strijelac Knicksa, no trojica njegovih suigrača su ostvarila double-double. To je uspjelo Jalenu Brunsonu s 21 poenom i 12 asistencija, Joshu Hartu s 18 poena i 12 skokova i Preciousu Achiuwi koji je također imao 18 poena, a upisao je 11 skokova. Kod Sixersa je najbolji bio Tyrese Maxey s 35 ubačenih poena.

La Clippersi su poraženi u Oklahoma Cityju sa 129:107, a Ivica Zubac je u tom porazu ostvario svoj 15. double-double u sezoni. Hrvatski košarkaš upisao je 13 poena i 12 skokova, a imao je i jednu asistenciju, blokadu i izgubljenu loptu. Kod Clippersa je najbolji bio Kawhi Leonard s 20 ubačenih poena, dok je Thunder do pobjede predvodio Shai Gilgeous-Alexander s 31 poenom.

Osim Bogdanovića i Zupca, svoj nastup je upisao i Dario Šarić koji je u pobjedi Golden State Warriorsa protiv LA Lakersa od 128:110 odigrao 15 minuta. U tom je periodu postigao po četiri poena, skoka i asistencije. Luka Šamanić nije ulazio u igru u porazu Utah Jazza od Charlotte Hornetsa. Jazz je doma izgubio sa 115:107.

23. travanj 2024 09:10