USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/ddp Usa/profimedia
BORBA ZA PLAY OFF

Dario Šarić uz double-double slavio u hrvatskom okršaju u NBA ligi, Utah bez doigravanja, Sunsi nastavili niz

Miami je u lovu na play-in slavio u gostima kod 76ersa i izjednačio klupski rekord
Piše: SNObjavljeno: 07. travanj 2023. 07:06

Važnu pobjedu sinoć je upisao Oklahoma City Thunder u lovu na play in Zapadne konferencije. Slavio je Thunder 114:98 i tako prekinuo niz od tri vezana poraza. Josh Giddey zabio je 17 poena, Aaron Wiggins 15, dok je naš Dario Šarić susret završio s 14 poena i 10 skokova za 23 minute igre. Hrvat u redovima Utaha Luka Šamanić susret je završio s 8 poena, 3 skoka i 4 asistencije za 31 minutu igre.

Thunder je sada 10. u poretku Zapadne konferencije s malom prednošću ispred Dallasa jednu utakmicu prije kraja regularnog dijela sezone. Ovim porazom Utah je i službeno ostala bez šanse za doigravanjem, a najefikasniji u njihovim redovima bio je Kris Dunn s 22 poena.

Phoenix Sunsi sinoć su na domaćem parketu pobijedili Denver 119:115 upisavši tako sedmo uzastopno slavlje. Kevin Durant s 29 poena i Chris Paul s 25 vodili su Sunse do trijumfa u utakmici u kojoj su Nuggetsi odmarali najbolje igrače na čelu s Nikolom Jokićem. Bruce Brown bio je najefikasniji igrač Nuggetsa s 31 poenom.

Jimmy Butler i Tyler Herro ubacili su po 24 poena svaki u uvjerljivom gostujućem slavlju Miamija protiv Philadelphije kojom je Heat osigurao divizijski naslov (Jugoistočna divizija). Miami se nada da će izbjeći play-in nakon posljednje dvije preostale utakmice u sezoni. Zanimljivo je kako je protiv Philadelphije momčad Heata upisala ukupno 39 asistencija, čime su izjednačili klupski rekord koji datira od 15. veljače 1997. godine postavljen upravo protiv 76ersa.

Philadelphia je od ranije osigurala treće mjesto na Istoku u dogravanju, a njihov najefikasniji igrač protiv Miamija bio je Joel Embiid s 21 poenom.