MATTHEW STOCKMAN Getty Images Via Afp
LUDNICA JE KRENULA

Jokić i Dončić sezonu otvorili sa stilom, Denver potopljen na svom terenu, Šarić skroman u debiju

U NBA debiju za Denver Hrvat je zabilježio mizeran učinak, za 11 minuta upisao je tek dva poena i jedan skok
Piše: SNObjavljeno: 25. listopad 2024. 07:41

Košarkaši Oklahoma City Thundera slavili su s 102:87 na gostovanju kod Denver Nuggetsa. Iako je glavna zvijezda domaćih Nikola Jokić sezonu otvorio sa stilom, upisavši prvi ovosezonski triple-double učinak, nije uspio ‘sakriti‘ skromnu predstavu njegove momčadi.

29-godišnji Srbin upisao je 16 poena, 12 skokova i 13 asistencija, dok su s druge strane ubojiti bili Shai Gilgeous-Alexander s 28 poena, sedam skokova i osam asistencija te Chet Holmgren s 25 poena 14 skokova i pet asistencija. Hrvatski košarkaš Dario Šarić u NBA debiju za Denver zabilježio je mizeran učinak, za 11 minuta provedenih na parketu upisao je tek dva poena i jedan skok.

Aktualni prvaci Boston Celticsi rutinski su savladali gostovanje u Washingtonu, sa 122:102 ispratili su ekipu Wizardsa na njihovom parketu. Najbolji kod gostiju bili su Jaylen Brown (27 poena, osam skokova, tri asistencije) te Jayson Tatum (25 poena, 11 skokova, šest asistencija), dok je domaćine prevodio Jordan Poole s 25 ubačenih koševa.

Dallas Mavericksi sezonu su otvorili 120:109 slavljem na svom terenu protiv San Antonio Spursa. Sjajan je u domaćim redovima bio Luka Dončić, Slovenac je s 28 poena, deset skokova i osam asistencija bio nadomak triple-double učinka. ‘Pratnju‘ je imao u vidu Klaya Thompsona (22 poena i sedam skokova) te Kyrie Irvinga (15 poena). Mlada zvijezda gostiju, 20-godišnji Francuz Victor Wembanyama ostao je na učinku od 17 poena i devet skokova.

U posljednjem ogledu večeri Minnesota Timberwolvesi su došli do tijesne 117:115 pobjede na gostovanju kod Sacramento Kingsa. Maestrali u redovima gostiju bili su Julius Randle s 33, odnosno Anthony Edwards s 32 ubačena koša. Najbolji, pak, u domaćim redovima bili su DeMar DeRozan (26 poena, osam skokova), Domantas Sabonis (24 poena, osam skokova) i Keegan Murray (23 poena, 11 skokova).

Rezultati:

Washington Wizards - Boston Celtics 102-122
Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 120-109
Denver Nuggets - Oklahoma City Thunder 87-102
(Dario Šarić je odigrao 11:02 minute za Denver, zabio je dva koša i upisao jedan skok i jednu ukradenu loptu)
Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves 115-117

25. listopad 2024 08:11