NBA REZULTATI

Jokić podbacio i ostao na korak do rekorda; Morant, Bane, Durant i Irving napravili šou u Memphisu

Srpska košarkaška zvijezda ostala je kratka jedan poen, skok i asistenciju...
Piše: HINA, SNObjavljeno: 25. listopad 2022. 07:53

Košarkaši Philadelphia 76ersa dočekali su prvu pobjedu u novoj sezoni, a pred svojim su navijačima svladali Indiana Pacerse sa 120-106, dok su Portalnd Trail Blazersi došli do četvrtog uzastopnog trijumfa uvjerljivom domaćom pobjedom 135-110 protiv Denver Nuggetsa.

James Harden je sa 29 points, 11 asistencija i devet skokova bio najzaslužiji za prvu ovosezonsku pobjedu. Pridružio mu se Joel Embiid sa 26 poena i tri blokade, dok je Tobias Harris ubacio 18 koševa.

Tyrese Haliburton je predvodio strijelce Pacersa sa 19 koševa i 10 asistencija. Buddy Hield je ubacio 18 poean, Jalen Smith je uz 17 koševa imao i 10 skokova. Obje momčadi su nakon četiri nastupa na učinku 1-3.

Portland Trail Blazersi su sa 4-0 ostali usamljeni na vrhu ljestvice Zapadne konferencije, a za pobjedu 135-110 protiv Denvera ponovno je najzaslužniji bio Damian Lillard koji je završio dvoboj sa 31 košem, osam asistencija i šest skokova. Najveću pomoć je imao u Anferneeju Simonsu koji je ubacio 29 koševa od čega čak 22 u trećoj četvrtini. Jerami Grant je postigao 21 koš za pobjednike koji su prvi put otvorili sezonu sa četiri uzastopne pobjede nakon 23 godine.

Portland je limitirao najboljeg suparničkog igrača Nikolu Jokića na samo devet koševa, uz što je imao devet skokova i devet asistencija. Drugim riječima, srpski je košarkaš ostao na 78 triple-doubleova čime je izjednačen s Wiltom Chamberlainom na ljestvici centara koji su ih upisali najviše u NBA ligi. Dakle, Jokiću je za rušenje rekorda nedostajao po jedan skok, poen i asistencija.

Najbolji je kod Nuggetsa bio Aaron Gordon sa 26 poena.

Prvi ovosezonski poraz doživjeli su Utah Jazz gostujući kod Houstona koji je sa 114-108 došao do prve pobjede. Do nje su Rocketse predvodili Kevin Porter Jr. sa 26 koševa i 10 skokova te Jalen Green sa 25 poena. Jabari Smith je uz 21 koš imao devet skokova.

Utah je bila u poziciji doći do četvrte pobjede, nakon što je Mike Conley položio za 108-108 na 1:37 minuta prije isteka osnovnog dijela utakmice. Međutim, to je bio posljednji ubačaj gostiju, a Rocketsi su završnom serijom 6-0 došli do prve pobjede.

Najbolji strijelac Jazza bio je Jordan Clarkson sa 17 koševa, a Lauri Markkanen je ubacio 14 poena.

Najbolji učinak večeri imao je Ja Morant koji je u domaćoj pobjedi Memphisa nad Brooklyn Netsima (134-124) postigao 38 koševa uz osam skokova i sedam asistencija. No, ništa manje zasluga za pobjedu nema Desmond Bane koji je postavio dva osobna rekorda sa 38 poena i osam pogođenih trica.

To je bio odgovor Grizzliesa na Kyrieja Irvinga i Kevina Duranta koji su obojica ubacili po 37 koševa.

Brooklyn je na poluvremenu imao pet koševa prednosti, ali je Memphis ‘eksplodirao‘ u trećoj četvrtini koju je domaća momčad dobila sa 45-28.

Chicago Bullsi su nakon dva uzastopna poraza došli do druge ovosezonske pobjede svladavši pred svojim navijačima Boston sa 120-102, a time su prekinuli pobjednički niz Celticsa koji su bili uspješni u prva tri nastupa.

Boston je u prvoj četrvtini uspio stvoriti čak 19 koševa prednosti, da bi Bullsi već prije poluvremena došli na +15, a u posljednjoj četvrtini i do najveća 23 poena prednosti.

DeMar DeRozan je za pobjednike postigao 25 koševa, Ayo Dosunmu je dodao 22, a Nikola Vučević je uz 18 poena imao čak 23 skoka. Strijelce Bostona predvodio je Jayson Tatum sa 26 koševa, čemu je dodao i saom skokova. Jaylen Brown je ubaco 21 poen.

Neočekivanih 3-1 na otvaranju sezone ostvarili su San Antonio Spursi koji su do treće pobjede došli svladavši kao gosti Minnesota Timberwolvese sa 115-106.

Gosti su imali šestoricu igrača s dvoznamenkastim učinkom, a predvodio ih je Devin Vassell sa 23 koša. Keldon Johnson je ubacio 18, a novak Jeremy Sochan i Jakob Poeltl su dodali po 14 poena.

Timberwolvese je sa 27 poena i 11 skokova predvodio Karl-Anthony Towns, dok je D‘Angelo Russell dodao 25 koševa i sedam asistencija.

Gostujuću pobjedu su ostvarili i Toronto Raptorsi koju su slavili u Miamiju sa 98-90. Pobjednike su predvodili Fred VanVleet sa 24 koša o devet asistencija te Pascal Siakam sa 23 poena, devet skokova i šest asistencija. Veliki doprinos je dao i Precious Achiuwa koji je protiv svoje bivše momčadi imao 10 koševa i čak 22 skoka, što mu je osobni rekord.

Jimmy Butler je sa 26 poena bio najbolji strijelac Heata, ali je u zadnjoj četvrtini ostao bez šuta sve do posljednje minute dvoboja, kad je već bilo prekasno za preokret. Tyler Herro je spojio 22 koša i 15 skokova.

Orlando je s učinkom 0-4 jedina momčad bez pobjede u Istočnoj konferenciji, ali prvi izbor ovogodišnjeg NBA drafta Paulo Banchero nastavio je niz utakmica s 20 i više koševa. U porazu od New York Knicksa 115-102 na gostovanju u Madison Square Gardenu Banchero je ubacio 21 koš i postao tek treći igrač koji je bio prvi izbor drafta s učinkom od 20 i više poena u prva četiri nastupa. Prije njega to je uspjelo NBA legendama Oscaru Robertsonu (1960.) i Elvinu Hayesu (1968.).

Pobjednike je predvodio Julius Randle sa 25 koševa i 12 skokova. Jalen Brunson je ubacio 21, a RJ Barrett 20 poena.

Philadelphia 76ers - Indiana Pacers 120:106
Miami Heat - Toronto Raptors 90:98
New York Knicks - Orlando Magic 115:102
Chicago Bulls - Boston Celtics 120:102
Houston Rockets - Utah Jazz 114:108
Memphis Grizzlies - Brooklyn Nets 134:124
Minnesota Timberwolves: San Antonio Spurs 106:115
Portland Trail Blazers - Denver Nuggets 135:110