RONALD MARTINEZ Afp
NAPREDAK SJAJNOG HRVATA

Još jedna dobra večer Ivice Zupca kao startera, težak udarac za prvake - ozlijedio se i LeBron James!

James je ozlijedio desni gležanj na početku druge četvrtine i još se ne zna kada će popet zaigrati
Piše: HinaObjavljeno: 21. ožujak 2021. 08:37

Los Angeles Clippersi Ivice Zubca sinoć su na svom parketu sa 125:98 svladali Charlotte Hornetse, a hrvatski košarkaš je u 25 minuta na terenu zabio deset koševa (šut iz igre 3/4) te ugrabio pet skokova uz tri asistencije i jedan blok.

Bila je to treća utakmica zaredom da je Zubac startao u prvoj petorci te upisao vrlo dobre brojke i pomogao svojoj momčadi da dođe do pobjede.

Najbolji igrač Clippersa bio je Paul George koji je utakmicu završio sa 21 košem, od čega je 18 zabio u prvom poluvremenu, podijelivši pritom deset asistencija. Kawhi Leonard je dodao 17 koševa, a Terance Mann 16 za tek treću pobjedu Los Angelesa u zadnjih osam utakmica.

Atlanta Hawksi su upisali svoju osmu pobjedu u nizu nadigravši u gostima sa 99:94 Los Angeles Lakerse koji su ostali bez LeBrona Jamesa. Kralj James je iskrenuo desni gležanj 10:50 minuta prije kraja druge četvrtine tijekom borbe za loptu sa Salomonom Hillom. Usprkos boli James je ostao u utakmici još jednu akciju i zabio tricu iz kuta, ali nakon sljedećeg napada Atlante je zatražio "time-out" i odšepao u svlačionicu.

O koliko ozbiljnoj ozljedi se radi zasigurno će se znati nakon što James uskoro obavi dodatne preglede u bolnici.

Lakersi već više od mjesec dana igraju bez svoje druge velike zvijezde Anthonyja Davisa zbog ozljede lista, a Davis će izbivati još najmanje tri tjedna.

Najučinkovitiji igrač Atlante bio je John Collins, on je utakmicu završio sa 27 koševa i 16 skokova, dok je Lakerse predvodio Trae Young sa 14 poena i 11 asistencija.

Milwaukee Bucks su kod kuće sa 120 - 113 bili bolji od San Antonio Spursa, a Giannis Antetokounmpo je za pobjedničku momčad ubacio 26 koševa, predvodeći još šest igrača s dvoznamenkastim učinkom. Antetokounmpo je podijelio i 15 asistencija i ugrabio osam skokova.

Khris Middleton je dodao 23 koša za Buckse, a Jrue Holiday 21. Kod Spursa najbolji je bio Lonnie Walker IV sa 31 košem, DeMar DeRozan je dodao 22 koša uz 13 asistencija, a Luka Šamanić nije igrao.

Philadelphia 76ers su sa 129 - 105 nadigrali gostujuće Sacramento Kingse, a do pobjede ih je vodio Tobias Harris koji je zabio 29 koševa uz 11 skokova i osam asistencija.

Shake Milton je ubacio 28 koševa, a Danny Green 18 za Sixerse koji su igrali bez ozlijeđenih Joela Embiida i Setha Currya.

Buddy Hield je predvodio Kingse sa 25 poena od čega je sedam trica.

Memphis Grizzlies su sa 111 - 103 svaldali Golden State Warriorse, a Jonas Valanciunas je upisao double-double sa 19 koševa i 15 skokova.

Jordan Poole je bio najbolji Warrior sa 26 ubačaja.

Los Angeles Lakers - Atlanta Hawks 94-99

Philadelphia 76ers - Sacramento Kings 129-105

Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 111-103

Milwaukee Bucks - San Antonio Spurs 120-113

(Luka Šamanić nije igrao za San Antonio)

LA Clippers - Charlotte Hornets 125-98

(Ivica Zubac je odigrao 25 minuta za LA Clipperse, zabio je deset koševa i upisao pet skokova, tri asistencije i jedan blok)

10. svibanj 2024 18:42