USA Today Sports USA TODAY Sports / Reuters
POSLASTICA U NBA-U

NAJVEĆI DERBI DOSADAŠNJEG DIJELA SEZONE MILWAUKEEJU I SJAJNOM ANTETKOUNMPU Houston osvojio Los Angeles, 19 poena Bojana Bogdanovića

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. prosinac 2019. 09:24

U najvećem derbiju dosadašnjeg dijela NBA sezone Milwaukee je sa 111:104 bio bolji od Lakersa i tako se izdvojio kao momčad s najboljim omjerom u ligi.

Cijeli košarkaški svijet željno je čekao utakmicu između dviju trenutno najboljih momčadi NBA lige. Milwaukee Bucksi i Los Angeles Lakers su u sinoćnji dvoboj ušli s omjerom 24-4 te su te momčadi držale čelne pozicije u svojim konferencijama. Giannis Antetokounmpo s jedne te LeBron James i Anthony Davis s druge strane cijelu sezonu igraju fantastično i s razlogom su u konkurenciji za titulu MVP-a pa je ilogično da je ovaj dvoboj privukao toliku pažnju, posebno kada je bilo jasno da će lagano ozlijeđeni Davis biti spreman za utakmicu.

Davis i Giannis su od početka utakmice bili zaduženi za branjenje jedan drugoga dok je na LeBrona na početku bio zadužen Wesley Matthews. Kako su obje momčadi odlilne u obrambenoj fazi, a posebno u branjenju reketa, onda je to i bila koncentracija na startu utakmice – nitko nije mogao nesmetano ući pod suparnički koš, a u takvoj situaciji bolje se snašao Milwaukee, odnosno raznovrsnost momčadi koju Bucksi imaju.

Naime, niti jedan od tri najbolja igrača nije najbolje ušao u utakmicu, a Bucksi su to bolje iskoristili jer su imali dovoljno raspoloženih igrača koji su pogađali trice. Lakersi su, s druge strane, u prvoj četvrtini izgubili previše lopti pa je Milwaukee i zbog toga došao do 10-ak poena prednosti, a Lakersima je ovih 17 poena u 12 minuta najslabiji ulazak u utakmicu u cijeloj sezoni.

U drugoj četvrtini utakmica je de facto bila riješena. Giannis se probudio i to na neočekivani način – počeo je pogađati dalekometne projektile, trice s 9 metara i preko ruke Anthonyja Davisa, a kako Lakersi i dalje nisu mogli dobiti nikakvu pomoć u igračima s klupe, prednost Milwaukeeja je otišla na 20-ak poena razlike. U takvoj situaciji Bucksi su se do kraja utakmice uspjeli obraniti od svih pokušaja Lakersa. U tome su i uspjeli iako je momčad iz Los Angelesa u posljednjoj četvrtini stigla do 8 poena. Dalje od toga nisu mogli jer je sinoć Milwaukee jednostavno pokazao više i zasluženo došao do velike pobjede.

Giannis Antetokounmpo je utakmicu završio s 34 poena, 11 skokova i 7 asistencija, a pogodio je 5 trica iz 8 pokušaja. George Hill je s klupe za Milwaukee ubacio 21 poen, a Khris Middleton je dodao 15 poena i 6 skokova. Kod Lakersa je najefikasniji bio Anthony Davis koji je utakmicu završio s 36 poena, 10 skokova, 5 asistencija i 3 blokade. LeBron James je upisao triple-double s 21 poenom, 12 skokova i 11 asistencija, a dobri su bili i Danny Green (21 poen) te Kentavious Caldwell-Pope (18 poena). Svi ostali igrači Lakersa su zajedno ubacili 8 poena.

U sjeni ove utakmice prošao je još jedan derbi, onaj na Zapadu u kojem je Houston bio bolji od Clippersa (122:117). Russell Westbrook je ubacio 40 poena te imao 10 skokova i 5 asistencija, a James Harden je dodao 28 poena i 10 asistencija. Kod Clippersa je najbolji bio Paul George s 34 poena i 9 skokova, a Kawhi Leonard je imao 25 poena, 9 skokova i 4 asistencije. Ivica Zubac je za 15 minuta ubacio 3 poena te imao 4 skoka i 1 asistenciju.

Na parketu je bio i Bojan Bogdanović koji je u pobjedi Utah Jazza nad Atlanta Hawksima (111:106) ubacio 19 poena te imao 9 skokova i 2 asistencije. Posljednja utakmica večeri je bila ona između San Antonija i Brooklyna u kojoj su Spursi pobijedili sa 118:105.