USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA
ŠOU NA NBA PARKETIMA

Pogledajte monstruozno zakucavanje sjajnog Zupca! Poraz Bogdanovića i društva, čudesni Dončić nastavio niz

Šarić je odigrao 9 minuta za svoj Phoenix, uz šut 0-4. Skupio je 2 skoka i po asistenciju i ukradenu loptu
Piše: Ante ŠakićObjavljeno: 05. studeni 2022. 07:58

Noćas je odigrano čak 13 utakmica NBA lige, a na teren su kročili na naši Bojan Bogdanović, Ivica Zubac i Dario Šarić.

Cleveland je pobjedom protiv Detroita rezultatom 112:88 produžio niz pobjeda na sedam. Evan Mobley je za Cavalierse upisao 11 poena, osam skokova i osam blokada, dok je Kevin Love pobjedi dodao 21 poen, osam skokova i 10 asistencija. Cade Cunningham upisao je 19 poena, pet skokova i pet asistencija za Pistonse u porazu. Cavaliersi su se popravili na 7-1 u sezoni, dok su Pistonsi pali na 2-8. Bojan Bogdanović odigrao je svoju najlošiju utakmicu od potpisa za Pistonse. Upisao je šest poena, uz šut 2-9 i dva skoka.

Inadiana je rezultatom 101:99 pobijedila Miami. Buddy Hield upisao je 25 poena i devet asistencija za Pacerse, dok je Tyrese Haliburton bio na rubu "triple-doublea" s 22 poena, devet skokova, devet asistencija, a Bennedict Mathurin ostvario je 23 poena, dvije asistencije,. Tyler Herro upisao je 29 koševa, pet skokova i pet asistencija u porazu Heata. Pacersi su tako na omjeru 4-5 u sezoni, dok je Heat pao na 4-6.

Obi Toppin pogodio je tricu, a Jalen Brunson je završio akciju s novih tri poena nekoliko sekundi kasnije, na taj način su New York Knicksi nadoknadili 12 poena zaostatka i pobijedili Philadelphia 76erse 106-104.

Kevin Durant je imao 28 poena, 11 asistencija i devet skokova, a Brooklyn Netsi su lako pobijedili u svojoj prvoj utakmici nakon suspenzije Kyrie Irvinga, 128:86 protiv Washington Wizardsa. Nic Claxton dodao je 18 koševa za Netse, koji su pobijedili tek treći put ove sezone iako su također bili bez ozlijeđenih Bena Simmonsa i Setha Curryja. Brooklyn je gađao 14 od 28 za tri poena i ukupno 56% iz igre.

Jayson Tatum imao je 36 koševa i 12 skokova, uključujući i kasna slobodna bacanja kako bi pomogao Boston Celticsima da održe pobjedu nad Chicago Bullsima od 123-119. Malcolm Brogdon dodao je 25 poena, uz šut 9-10, a Jaylen Brown 16 poena za Boston. Bila je to osma uzastopna utakmica ove sezone u kojoj je Tatum zabio 20 ili više poena.

Dillon Brooks ubacio je 23 poena, dostigavši svoj rekord karijere sa šest ubačenih trica, a Memphis Grizzliesi su noćas pobijedili Charlotte Hornetse 130:99. Desmond Bane završio je s 19 koševa, a osam igrača Grizzliesa doseglo je dvoznamenkastu brojku. Steven Adams je imao 13 poena i 19 skokova, kontrolirajući "reket"dok je Memphis izgradio veliko vodstvo u prvom poluvremenu i nastavio ga povećavati nakon pauze.

Clippersi su pobijedili Spurse 113:106. Paul George je bio najbolji strijelac s 35 koševa i šest asistencija za Clipperse, dok je John Wall u pobjedu dodao 15 koševa i šest asistencija. Devin Vassell zabio je rekord karijere od 29 poena (12-16 FG) za Spurse u porazu. Ivica Zubac upisao je novi "double-double" učinak, sjajni centar je u pobjedi svoje momčadi upisao 17 poena i 15 skokova. Iza Georgea, Clippersi su s njim na terenu ostvarivali najveću prednost, a imao je i četiti blokade.

ZAKUCAVANJE IVICE ZUBCA POGLEDAJTE OVDJE

Luka Dončić postigao je noćas 35 koševa, to mu je osma uzastopna utakmica s najmanje 30 poena, a Dallas Mavericksi su pobijedili Toronto Raptorse 111:110. Jedini drugi NBA igrač koji je zabio 30 ili više poena u prvih osam utakmica sezone bio je Wilt Chamberlain, koji je to učinio u prvih osam u sezoni 1959./60.. Dončić je igrao 37 minuta i prešao granicu od 30 koševa sa 18,7 sekundi do kraja treće četvrtine. Bila je to uravnotežena večer za 23-godišnju superzvijezdu: 10 od 15 šut iz igre, 3 za 6 za tri poena, 12 od 14 na liniji slobodnih bacanja, osam skokova i šest asistencija.

DIO DONČIĆEVIH MAJSTORIJA POGLEDAJTE OVDJE

Trener Golden Statea Steve Kerr nije dobro predvidio plan za prilagodbu igranja bez svojih zvijezda. Warriorsi su u gostima pali na 0-6, izgubivši 114:105 od Brandona Ingrama i New Orleans Pelicansa bez Stephena Curryja, KlayaThompsona, Draymond Greena i Andrewa Wigginsa.

Giannis Antetokounmpo imao je 26 poena, 13 skokova i 11 asistencija, Jrue Holiday je zabio 29 poena, a Milwaukee Bucksi su u noćas pobijedili Minnesota Timberwolvese sa 115:102 i popravili omjer na 8-0, što je najbolji početak sezone u povijesti franšize. Bobby Portis Jr. dodao je 18 poena s klupe za Buckse, jedinu neporaženu momčad NBA lige. Milwaukee je počeo sa 7-0 u sezoni 2018-19 i 1971-72.

Jerami Gran zabio je šut s istekom vremena za pobjedu Trail Blazersia nad Sunsima, 108:106. Grant je završio s 30 poena i pet asistencija za Portland, dok je Justise Winslow dodao 12 poena, devet skokova i devet asistencija. Devin Booker zabilježio je 25 poena, pet skokova i pet asistencija za Sunse u porazui. Trail Blazersi su poboljšali rezultat na 6-2 u sezoni, dok su Sunsi pali na 6-2. Dario Šarić odigrao je devet minuta za svoj Phoenix, uz šut 0-4, nije se upisao u strijelce. Skupio je dva skoka i po asistenciju i ukradenu loptu.

Lauri Markkanen je imao 27 koševa i 12 skokova, Jordan Clarkson dodao je 20 koševa, a Utah Jazz je nastavio svoj izvanredan start sezone pobjedom 130:116 nad Los Angeles Lakersima. Kelly Olynyk je imao 18 koševa, a Mike Conley je dodao 15 koševa i 10 asistencija za prvoplasirani Jazz, koji je počeo s omjerom 7-3 u godini u kojoj se očekivalo da će se mučiti. Utah je većinu velikog vodstva "prosuo" u trećoj četvrtini, ali je u nastavku stigao do pobjede.