USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA
NBA REZULTATI

Portland doživio jedan od najtežih poraza u povijesti NBA lige; Giannis i društvo potpuno rasturili vodeću momčad Zapada

U noći s četvrtka na petak se u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta igralo pet utakmica
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 12. siječanj 2024. 07:47

Trebao je to biti derbi dvije najbolje momčadi Istočne konferencije, ali na kraju se sve pretvorilo u jednosmjernu ulicu u kojoj su Giannis Antetokounmpo i društvo iz Milwaukeeja potpuno nadigrali suparnike iz Bostona (135:102). Bucksi su silovito krenuli u utakmicu, nakon prvih 12 minuta imali 41:23, a prednost se samo povećavala pa je nakon dvije četvrtine rezultat bio 75:38. Tu su se Celticsi predali pa do kraja utakmice najveće zvijezde nisu igrale već su se u drugom poluvremenu imali priliku iskazati igrači s klupe.

Bobby Portis je bio najefikasniji igrač pobjedničke momčadi s 28 poena i 12 skokova, Giannis Antetokounmpo je dodao 24 poena, 12 skokova i 6 asistencija, a Damian Lillard 21 poen te po 4 skoka i asistencije. U redovima Bostona nitko od startera nije postigao više od 10 poena koliko je imao Jaylen Brown. Jason Tatum je ubacio 5 poena, a početna petorka je imala kombinirani šut 13/42, odnosno 31% dok su ti igrači promašili svih 10 pokušaja za tricu koje su imali. U takvoj utakmici Payton Pritchard je bio najefikasniji Celtic s 21 poenom uz po 4 skoka i asistencije.

STACY REVERE Getty Images Via Afp

Lakersi su imali dvije uzastopne pobjede i time prekinuli seriju od četiri poraza, ali noćas su se vratili gubitničkim navikama i to protiv Phoenixa (109:127) koji također ima velikih problema, ali koji je na tablici ipak bolji od momčadi iz Los Angelesa. Bradley Beal (37p, 6s, 4a) i Devin Booker (31p, 5s, 5a, 3uk) su imali odličnu šutersku večer, a Kevin Durant je dodao 18 poena te po 5 skokova i asistencija. Kod Lakersa nitko nije postigao više od 19 poena koliko je imao D‘Angelo Russell. LeBron James je utakmicu završio s 10 poena, 9 asistencija i 5 skokova, a Anthony Davis s 13 poena i 5 skokova.

NBA se vratila u Pariz gdje su utakmicu igrali Cleveland i Brooklyn, a Cavaliersi su bili bolji i na krilima sjajnog Donovana Mitchella došli do pobjede (111:102). On je utakmicu završio s 45 poena, 12 skokova, 6 asistencija i 4 osvojene lopte, pridodao mu se Caris LeVert s 21 poenom, 3 skoka i dvije blokade pa Netsima ništa nije pomoglo to što su tri igrača postigla najmanje po 20 poena. Bili su to Mikal Bridges (26p, 6s), Cam Thomas (26p, 6s, 2a) i Lonnie Walker (20p, 3s, 2a).

Luka Dončić nije igrao za Dallas protiv New Yorka zbog lakše ozljede, ali to nije spriječilo Maverickse da dođu do pobjede (128:124). Sjajne partije su imali Kyrie Irving (44p, 10a, 4s) i Tim Hardaway (32p, 6s, 4a, 2uk) dok su kod Knicksa najbolji bili Jalen Brunson (30p, 8a) i Julius Randle (32p, 6s, 5a).

U posljednjoj sinoć odigranoj utakmici Oklahoma je potpuno rasturila Portland i pobijedila s čak 62 poena razlike (139:77). Shai Gilgeous-Alexander je ubacio 31 poen uz 5 skokova i 4 asistencije dok je Josh Giddey upisao triple-double (13p, 12a, 10s). Peti je to najteži poraz u povijesti NBA lige.