SJAJAN USPJEH

Povijesna večer Kevina Duranta, prestigao je Shaquillea O‘Neala na ljestvici NBA strijelaca svih vremena

Ivica Zubac je u u 24 minute na parketu zabio 14 koševa uz devet skokova
Piše: SNObjavljeno: 21. ožujak 2024. 08:24

Jayson Tatum je s 31 poenom i osam skokova pomogao svojim Boston Celticsima da produže svoj pobjednički niz na sedam utakmica, 122:119 pobjedom nad gostujućim Milwaukee Bucksima. Derrick White dodao je 23 poena i osam asistencija za Boston, koji je ubacio 18 od svojih 40 pokušaja za tricu. Jaylen Brown ubacio je 21 poen, a Payton Pritchard je s klupe dodao 19.

Celticsi su dominirali većim dijelom utakmice, vodili su 21 poenom razlike u četvrtoj četvrtini prije nego što su Bucksi serijom prišli na dva razlike 32,6 sekundi do kraja. Boston je zapečatio pobjedu na liniji slobodnih bacanja, i time istovremeno produljio pobjednički niz na domaćem terenu na deset utakmica.

Damian Lillard zabio je 32 poena, dok je Bobby Portis imao 24 poena i 15 skokova za Milwaukee.

U 115:102 pobjedi Phoenix Sunsa nad Philadelphia 76ersima Grayson Allen izjednačio je svoj rekord sezone s devet trica i 32 poena. Kevin Durant ubacio je 22 poena, uz šut iz igre 10/18 te je tako prestigao Shaquillea O‘Neala na osmom mjestu na NBA listi strijelaca svih vremena.

Momčad Golden State Warriorsa ostvarila je 137:116 pobjedu nad Memphis Grizzliesima. Jonathan Kuminga imao je momčadski rekord od 26 poena, dok je s klupe Klay Thompson ubacio 23. Warriorsi su ovom pobjedom prekinuli niz od tri poraza na domaćem terenu.

Ivica Zubac je u u 24 minute na parketu zabio 14 koševa uz devet skokova, dvije asistencije i blokade, te imao četiri ukradene lopte u pobjedi LA Clippersa u Portlandu nad Trail Blazersima 116:103.