TOM PENNINGTON Getty Images Via Afp
TRILER U DALLASU

Šarić je odigrao još jednu dobru utakmicu za Sunse koji su kod kuće nadigrali Charlotte Hornetse
Piše: SN/HinaObjavljeno: 25. siječanj 2023. 08:02

Još jednu pamtljivu utakmicu odigrao je noćas Luka Dončić, ali Dallas je na kraju, ipak ostao bez pobjede.

Mavericksi su u Dallasu doživjeli bolan 126:127 poraz nakon prave drame u zadnjim sekundama utakmice. Dončić je dominirao, utrpao 41 poen, dodao 15 skokova i 6 asistencija, ali je ovoga puta sjajnu partiju propustio zaokružiti potezima u završnici.

Prvo je kod 126:126 promašio drugo slobodno bacanje, a onda su mu suci svirali osobni prekršaj na Kuzmi u napadu Dallasa 5 sekundi prije kraja utakmice. Kuzma je nakon toga pogodio jedno slobodno bacanje za 127:126, a u zadnjem napadu Dallasa ponovno na scenu stupa Dončić.

UZBUDLJIVU ZAVRŠNICU MOŽETE POGLEDATI OVDJE

Nažalost po domaće navijače, s dva poteza koja su ih noćas ostavila bez pobjede. Dvaput je Delon Wright presjekao Dončićeva dodavanja, a vrijeme je iscurilo.

Najbolji kod gostiju bio je upravo Kuzma s 30 poena, Bradley Beal dodao je 22, a Deni Avdija 15 poena i 10 skokova.

Washington je tako ostvario i treću uzastopnu pobjedu, a Dalas upisao drugi uzastopni poraz i trenutno je šesti na Zapadu s 25 pobjeda i 24 poraza.

Novi dobar nastup Darija Šarića

Dario Šarić je sinoć odigrao još jednu dobru utakmicu za Phoenix Sunse koji su kod kuće sa 128-97 nadigrali Charlotte Hornetse, dok je Ivica Zubac bio skroman u pobjedi svojih AL Clippersa 133-115 nad gradskim rivalom LA Lakersima.

Šarić je Phoenix odigrao 24:25 minuta i iako je u igru ušao s klupe zabio je 19 koševa (šut iz igre 6/9, trice 3/4) pridodavši tome osam skokova, tri asistencije i jednu blokadu.

Najbolji strijelac Phoenixa, koji ima omjer pobjeda i poraza 25/24, bio je Cameron Johnson koji je ubacio 24 poena, a Mikal Bridges 18.

Terry Rozier je bio najbolji u redovima Charlotte, koja je bila bez svojih najboljih igrača, sa 19 koševa. Mason Plumlee ubacio je 17 poena, a Jalen McDaniels 15 poena i 10 skokova. Hornetsi su opet bili bez LaMela Balla (gležanj, zglob) i Codyja Martina (tetiva).

LA Clipperse je do pobjede nad Lakersima vodio Paul George sa 27 pogodaka, a Kawhi Leonard je dodao 25 poena i devet skokova.

Ivica Zubac je na terenu proveo 34:37 minuta i u tom je vremenu uz šut iz igre 3/4 zabio šest koševa i ugrabio osam skokova uz jednu blokadu.

Lakersima nije pomoglo ni 46 koševa LeBrona Jamesa koji je tome dodao osam skokova i sedam asistencija. James je tako postao prvi igrač u povijesti NBA koji je postigao 40 poena protiv svake NBA franšize. Do sada je u karijeri ubacio 38.210 poena, 177 manje od rekordera NBA Kareema Abdul-Jabbara, koji je najbolji u NBA ligi svih vremena.

Sinoć su igrali i New York Knicks koji su sa 105-103 kod kuće svladali Cleveland Cavalierse, a pobjedu im je osigurao Julius Randle koji je skupio je 36 koševa i 13 skokova i pogodio tricu za izjednačenje nešto više od dvije minute prije kraja.

Jarrett Allen je postigao rekord sezone s 24 poena i 12 skokova, dok je Darius Garland dodao 22 poena za Cleveland koji je izgubio treći put u četiri utakmice. Donovan Mitchell je dodao 24 ubačaja uz osam skokova, osam asistencija i četiri ukradene lopte.

Indiana Pacers su sa 116-110 bili bolji od Chicago Bullsa, a Bennedict Mathurin i Myles Turner su svaki zabili po 26 koševa za pobjedu domaće momčadi. Kod Chicaga najbolji je bio DeMar DeRozan sa 33 poena.

Denver Nuggets su sa 99-98 nadigrali domaći New Orleans Pelicanse, a Nikola Jokić je zabio pobjednički koš 16 sekundi prije kraja. Jokić je, nakon što se vratio na teren poslije dvije utakmice pauze, upisao triple-double učinak sa 25 koševa, 11 skokova i 10 asistencija. Jamal Murray također je zabio 25 koševa, a Bruce Brown i Aaron Gordon po 11 za Nuggetse kojima je ovo deseta pobjeda u 11 utakmica.

CJ McCollum ubacio je 20 koševa, Jose Alvarado 17, Jonas Valanciunas 14, Willy Hernangomez dodao je 12, a Trey Murphy III i Larry Nance Jr. po 10 za Pelicanse, kojima je ovo peti uzastopni poraz.

Miami Heat su kod kuće sa 98-95 bili bolji od Boston Celticsa koji su u trećoj četvrtini ispustili prednost od 14 koševa.

Pobjedničku momčad predvodio je Bam Adebayo sa 30 poena i 15 skokova, dok je kod Celticsa najbolji bio Jayson Tatum sa 31 koševa, 14 skokova i sedam asistencija.

Phoenix Suns - Charlotte Hornets 128-97

(Dario Šarić je odigrao 24:25 minuta za Phoenix, zabio je 19 koševa i upisao osam skokova, tri asistencije i jednu blokadu)

Los Angeles Lakers - LA Clippers 115-133

(Ivica Zuibac je odigrao 34:37 minuta za Clipperse, zabio je šest koševa i upisao osam skokova i jednu blokadu)

2. Utah Jazz 25 25 .500 10

3. Minnesota Timberwolves 24 25 .490 10 1/2