Benny Sieu / USA Today Sports / Reuters
WARRIORSI SE IZVUKLI

Piše: HinaObjavljeno: 23. prosinac 2016. 10:44

Golden State Warriorsi sinoć su sa 117-101 pobijedili Brooklyn Netse Bojana Bogdanovića, a on je u 25 minuta na terenu zabio 12 koševa i upisao tri skoka.

Netsi su imali prednost od 16 koševa na poluvremenu (65-49) zahvaljujući šutu iz igre od 48 posto i 45 posto s linije trice, ali su po ove sezone ustaljenom obrascu kiksali u trećoj četvrtini koju su izgubili s 20 razlike.

Tako su u zadnju četvrtinu Warriorsi ušli s prednošću od 4 razlike - tri minute prije kraja Netsi su bili blizu novom preokretu, na 92-88, ali onda su se Warriorsi konačno odvojili i otišli do pobjede.

Brook Lopez je zabio 28 poena za Netse, a Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je za 18 minuta zabio dva poena i ugrabio četiri skoka.

Najučinkovitiji kod gostiju bio je Kevin Durant koji je utakmicu završio s 26 poena, devet skokova i sedam asistencija, Klay Thompson je dodao 23 poena, Steph Curry 15 uz sedam asistencija, a inače skromni Zaza Pachulia je upisao double double s 15 koševa i 14 skokova.

New York Knicksi su sa 106-95 bili bolji od Orlando Magica u utakmici koju su cijelo vrijeme imali pod kontrolom. Kyle O’Quinn je za Knickse uhvatio 16 skokova, najviše u karijeri, a tome je dodao i 14 poena. Najbolji strijelac momčadi iz Ne Yorka bio je Derrick Rose s 19 poena, a Carmelo Anthony i Willy Hernangomez dodali su po 15 poena svaki.

Orlando su predvodili Serge Ibaka s 23 poena i Evan Fournier s 21. Mario Hezonja i Damjan Rudež zajedno su dobili cijele dvije minute u kojima su ostali bez učinka.

Miami Heat je sa 115-107 pobijedio Los Angeles Lakerse nakon što su Lakersi ispustili vodstvo od čak 19 koševa iz prvog poluvremena.

Kod Miamija su najbolji bili Justise Winslow i Hassan Whiteside s 23 koša svaki, dok je Lakerse predvodio trenutno najbolji šesti igrač lige Lou Williams s 27 poena - Nick "Swaggy P" Young je dodao 20 poena za Lakerse.