Damir Krajac / CROPIX
ŠPANJOLSKA

Repeša bolji od Perasa

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. travanj 2013. 16:33

U derbiju 31. kola prve španjolske košarkaške lige, Endese, Real Madrid je pred svojim navijačima tek u završnici slomio oslabljenu Barcelonu i slavio 78-65...

Katalonci su u Madrid došli bez ozlijeđenih Juana Carlosa Navarra, C. J. Wallacea i još otprije otpisanog za ostatak sezone - Petea Mickeala. No, to ih nije spriječilo da odigraju sjajnu obranu 37 minuta utakmice, prije negoli je ista popustila.

Utakmica je bila u egalu sve do 38. minute kada je Real od rezultata 61-60 odjurio do nedostižnih 72-63 u svega dvije minute! Felipe Reyes bio je najbolji pojedinac susreta s 19 poena i osam skokova, dok je Rudy Fernandez pridodao 11, a Nikola Mirotić 10 koševa.

Kod gostiju je naš Ante Tomić odigrao nešto slabiju utakmicu u kojoj je sudjelovao s 10 poena (3-7 za dvicu, 4-8 s crte slobodnih bacanja), sedam skokova i čak četiri izgubljene lopte. Joseph Ingles bio je najbolji pojedinac kod gostiju s 18 koševa i tri skoka.

Recimo da su obje momčadi imale po 48 posto ubačaja za dva poena, dok su bile prilično mizerne u šutu za tricu (Real 22 posto, Barcelona 25).

Real će u doigravanje krenuti s prve pozicije, s obzirom da je današnjom pobjedom postao nedostižan za Caju Laboral, protiv koje je ove sezone slavio oba puta.

Iznimno je važnu pobjedu upisala "hrvatska" Unicaja u borbi za mjesto u doigravanju. Unicaja, koju s trenerske klupe vodi Jasmin Repeša, je slavila protiv visokoplasirane Valencije, koju pak vodi Velimir Perasović, 79-73 uz veliki doprinos hrvatskog dvojca - Krunoslava Simona i Luke Žorića.

Simon je ubacio 17 poena (2-4 za dvicu, 1-2 za tricu, 10-10 s crte slobodnog bacanja), upisao dva skoka, pet asistencija, te po dvije izgubljene i osvojene lopte. Žorić je pak upisao 12 koševa (3-6 za dvicu, 0-1 za tricu, 6-6 s crte slobodnog bacanja), pet skokova, te po asistenciju i izgubljenu loptu.

Unicaja je također prelomila utakmicu u samoj završnici, te izborila vrlo vrijednu pobjedu u borbi za mjesto u doigravanju. Repešina je momčad sada na diobi osmog mjesta zajedno s Blusens Monbusom, sa omjerom pobjeda i poraza 16-15. Do kraja regularnog dijela sezone preostala su još tri kola.

Endesa liga, 31. kolo:

Real Madrid - Barcelona 78-65

Unicaja - Valencia 79-73

Juventut - Gran Canaria 97-89

Redoslijed: 1. Real Madrid 27-4, 2. Caja Laboral 23-7 (-1), 3. Barcelona 20-11, 4. Valencia 19-11... 8. Blusens Monbus 16-15, 9. Unicaja 16-5...

18. svibanj 2024 05:05