VELIKA UTAKMICA NURKIĆA

Tisućita pobjeda Gregga Popovicha, Bogdanović zabio 13 poena u porazu Netsa

Popovich je sve pobjede ostvario na klupi San Antonio Spursa, a za četveroznamenkasti šefov trijumf njegova je momčad pobijedila Indiana Pacerse 95-93
Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 10. veljača 2015. 09:42

Jedan od najvećih trenera u povijesti košarke, Gregg Popovich, ubilježio je u ponedjeljak navečer tisućitu pobjedu u NBA ligi. Popovich je sve pobjede ostvario na klupi San Antonio Spursa, a za četveroznamenkasti šefov trijumf njegova je momčad pobijedila Indiana Pacerse 95-93.

Tijekom zadnje četvrtine nije se činilo da će Popovich slaviti jubilej, budući da su Spursi gubili i 14 razlike, no aktualni prvaci su se iščupali iz velikog deficita te je Bellineli dvije sekunde prije kraja isfintirao igrača Pacersa i pogodio za pobjedu. Ujednačenu momčad Spursa predvodio je Parker sa 19 poena, dok je 15 dodao Tim Duncan koji je, uzgred budi rečeno, sudjelvao u 929 pobjeda trenera "Popa". Kod Pacersa je West ubacio 10 poena, uz velikih 18 skokova i 7 asista, a naš Damjan Rudež odigrao je lošu partiju u kojoj je za 12 minuta promašio tri šuta, izgubio tri lopte te jednom dodao za koš.

No, vratimo se malo Greggu Popovicu - tek su Phil Jackson i Pat Riley (danas su obojica više ili manje udobno smješetni u direktorskim foteljama Knicksa i Heata) brže došli do tisućite pobjede u karijeri, a samo je Jerry Sloan na klupi Utah Jazza to ostvario s jednim klubom.

Popovich je jubilej proslavio u svom tipičnom "nije me briga" stilu - zagrlio je svoje igrače, rukovao se s trenerom Pcersa Vogelom te potiho priznao de će možda popiti čašu vina zbog uspjeha. "Dugo vremena sam u ligi te sam imao dobre igrače, to je ključ za pobjede" - reako je poslovično rječiti trener Spursa.

Jason Kidd ponovno je zapaprio bivšoj ekipi - njegovi Bucksi pobijedili su u Milwaukeeju Netse 103-97. Petorica igrača u pobjedničkoj momčadi postigli su dvoznamenkasti broj poena, a najviše od njih Dudley sa 19. Kod Netsa je Jack ubacio 26 poena, Johnson 19, dok je Bogdanović ušao s klupe i u 29 minuta ubacio 13 poena (šut 4/9, slobodna bacanja 4/7), uhvatio šest lopti te imao jednu blokadu i ukradenu loptu.

Jusuf Nurkić je protiv Oklhaome odigrao ponajbolju utakmicu u dosadašnjoj NBA karijeri. Robusni centar iz BiH postigao 16 koševa uz 14 skokova, ali njegovi Denver Nuggetsi izgubili su na domaćem parketu sa 114-124. Thunder je do važne pobjede u borbi za doigravanje vodio Kevin Durant sa 40 poena, dok je Wilson Chander sa 23 poena bio najefikasniji kod Nuggetsa.

Nurkić je uoči utakmice saznao da će nastupiti na Rising Star Challengeu (utakmica novaka i i igrača koji su u ligi drugu sezonu) tijekom All Star utakmice pa ga je možda i to zasluženo priznanje motiviralo da se iskaže tijekom utakmice. Centar BiH će na toj revijalnoj utakmici zamijeniti ozljeđenog Novozelanđanina Stevena Adamsa.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u ponedjeljak:

4. Utah 19 33 .365 16

5. Minnesota 11 41 .212 24