REUTERS
NAKON 12 GODINA

BRAZIL JE DRHTAO DO ZADNJE SEKUNDE, DRAMA ZAVRŠILA SRETNO ZA DOMAĆINA COPA AMERICE Briljantni junak finala Lige prvaka donio Brazilcima polufinale!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. lipanj 2019. 10:24

Reprezentacija Brazila uspjela je prvi put nakon 12 godina izboriti polufinale Copa Americe! Velika je to vijest za cijeli Brazil, s obzirom da se ovogodišnje prvenstvo Južne Amerike odigrava upravo u pet brazilskih gradova domaćina.

Domaćinje, doduše, noćas strepio do zadnje sekunde, i tek nakon izvođenja jedanaesteraca izbacio Paragvaj s ukupnih 4:3. Regularni dio završio je s pomalo razočaravajućih 0:0.

Junak trilera bio je ponovno Alisson Becker, vratar koji je velkim dijelom zaslužan i za Liverpoolov naslov prvaka Europe. U četvrtfinalu Cope, Becker je prvo obranio priliku utakmice, kada je Derlis Gonzales sam u 28. minuti izbio pred gol Brazila, a potom u raspucavanju skinuo penal Gustavu Gomezu.

Brazil je imao ogromnu dominaciju tijekom cijele utakmice, više od 70 posto posjeda lopte, prednost u udarcima na gol 8:1, ali nije noćas uspio probiti čvrsti obrambeni bedem suparnika koji je do četvrtfinala osvojio tek dva boda u skupini.

Nije momčadi koja na ovom prvenstvu igra bez Neymara pomogao ni igrač više, nakon što je u 58. minuti isključen Fabian Balbuena.

ROME, ITALY - OCTOBER 31:  Alisson Becker of AS Roma celebrates the first Roma goal during the UEFA Champions League group C match between AS Roma and Chelsea FC at Stadio Olimpico on October 31, 2017 in Rome, Italy.  (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)
Getty Images

Na kraju smo gledali potpuni triler, cijeli Brazil drhtao je doslovno do zadnje sekunde. Nije sinoć bilo produžetaka, izvođenju jedanaesteraca se pristupilo odmah, a u jednom je trenutku Brazil bio vrlo blizu neslavnog ispadanja.

Soccer Football - Copa America Brazil 2019 - Quarter Final - Brazil v Paraguay - Arena do Gremio, Porto Alegre, Brazil - June 27, 2019   Paraguay's Gustavo Gomez has his penalty saved during a penalty shootout by Brazil's Alisson   REUTERS/Diego Vara
REUTERS

Alisson je, naime, obranio udarac Gomezu odmah na početku serije i donio prednost, Firmino ju je kod 3:2 za Brazil prokockao promašivši cijela vrata, a Rodrigo Rojas izjednačio na 3:3.

U tim je trenucima, na korak od katastrofe za domaćina ponovno zablista junak finala Lige prvaka. Prvo je Gabriel Jesus zabio za 4:3, a Alisson je tragičara Derlisa, nakon sjajne obrane u prvom poluvremenu, natjerao da loptu pošalje pored gola i to kod pucanja posljednjeg penala.

Brazil sada s nestrpljenjem čeka protivnika u polufinalu, jer ide na pobjednika susreta Argentina - Venecuela. Na potezu je - Messi.