Screenshot: Reddit
16. KOLO

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 17. prosinac 2019. 21:24

Završena je prva utakmica 16. kola njemačkog nogometnog prvenstva. Mainz je u gostima slavio kod Werdera sa čak 5:0.

Već nakon 19 minuta igre Mainz je vodio s 3:0, na poluvremenu je bilo 4:0, a najneobičniji gol na susretu zasigurno je bio onaj za 2:0 vodstvo gostiju.

Igrala se 15. minuta susreta kada je nakon jedne ubačene lopte nespretno reagirao srpski nogometaš Werdera Miloš Veljković. On je u pokušaju da izbije loptu, istu pogrešno zahvatio, te ju usmjerio u vlastiti gol.

Vratar Jiri Pavlenka uspio ju je krajnjim naporom skrenuti u vratnicu, ali se lopta odbila od njegovih leđa i završila u mreži.

Gol je na kraju okarakteriziran kao autogol Pavlenke, a neki su ga okarakterizirali kao najbizarniji autogol sezone u Bundesligi.

Junak susreta inače je bio Robin Quaison koji je upisao hat-trick, dok je jedan gol zabio Jean Philippe Mateta.

26. travanj 2024 21:27