RONNY HARTMANN
EUROPSKI NOGOMET

Wolfsburg slavio protiv Werdera, Josip Brekalo upisao asistenciju, Valladolid i Levante bez pobjednika

Wolfsburg je trećom uzastopnom pobjedom došao na peto mjesto sa 17 bodova
Piše: HinaObjavljeno: 27. studeni 2020. 23:00

Nogometaši Wolfsburga na svom su terenu svladali Werder sa 5-3 (3-2) u prvoj uakmici 9. kola njemačkog prvenstva, a hrvatski reprezentativac Josip Brekalo našao se među asistentima u pobjedničkoj momčadi.

Gosti su poveli u 13. minuti golom Bittencourta. U 22. minuti Baku je izjednačio, a prvo vodstvo Wolfsburgu donio je Brooks u 25. minuti pogotkom glavom nakon što je Brekalo driblingom prevario dvojica igrača Werdera i lijevom nogom ubacio na deset metara.

Moehwald je u 36. minuti izjednačio na 2-2, ali već u sljedećoj akciji Wolfsburg je ponovno poveo. Brekalo je zaslužio barem pola asistencije koja je upisana Mehmediju, a strijelac za 3-2 bio je Weghorst u 37. minuti.

Drugo poluvrijeme počelo je dobro za goste, jer je u 47. minuti Brooks nespretnom reakcijom zahvatio loptu i svladao svog vratara za novo izjednačenje. Ipak, Wolfsburg je postigao i četvrti pogodak u 76. minuti, a po drugi put je strijelac bio Weghorst preciznim udarcem glavom.

Od 80. minute Werder je ostao s igračem manje, jer je drugi žuti karton zaradio Moehwald. U petoj minuti sučevog dodatka konačnih 5-3 postavio je Bialek.

Josip Brekalo je igrao do 90. minute, a osim sudjelovanja u dvije akcije za pogodak, još je triput stvarao prilike za suigrače, koje su ostale neiskorištene.

Wolfsburg je trećom uzastopnom pobjedom došao na peto mjesto sa 17 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani RB Leipzig. Vodeći Bayern ima 19, a Borussia Dortmund i Bayer Leverkusen po 18 bodova. Werder je sa 11 bodova na 10. mjestu, a ovo je momčadi iz Bremena bila šesta uzastopna utakmica bez pobjede.

Valladolid - Levante 1-1

U prvoj utakmici 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valladolid i Levante su odigrali 1-1 (0-0).

Valladolid je poveo pogotkom Marcosa Andrea u 57. minuti, a za konačnih 1-1 strijelac je bio Campana iz kaznenog udarca.

Valladolid je sa 10 bodova ostao na 17. mjestu, a Levante je na 18. poziciji sa osam bodova. Vodeći Real Sociedad ima 23 boda iz deset nastupa, a madridski Atletico je drugi sa 20 bodova, ali iz osam utakmica.

Crystal Palace - Newcastle 0-2

Nogometaši Newcastlea prekinuli su niz od dva prvenstvena poraza i na gostovanju kod Crystala Palacea slavili sa 2-0 (0-0) postiglavši oba pogotka u razmaku od jedne minute u završnici dvoboja.

U 88. minuti Joelinton je asistirao strijelcu Wilsonu, a minutu poslije su zamijenili uloge. Joelintonu je pomogao i domaći obrambeni igrač koji je skrenuo loptu na putu prema mreži i prevario svog vratara Guaitu.

Momčad Stevea Brucea je došla do 14 bodova i stigla do desetog mjesta. Crystal Palace je samo bod iza Newcastela, ali se u napućenoj ljestvici Premier lige nalazi na 13. poziciji. Vodeći Tottenham ima 20 bodova, kao i drugoplasirani Liverpool, dok po 18 bodova imaju Chelsea i Leicester.

Njemačka - 9. kolo

Wolfsburg - Werder 5-3 (Baku 22, Brooks 25, Weghorst 37, 76, Bialek 90+5 / Bittencourt 13, Moehwald 36, Brooks 47-ag)