EUROPSKA LIGA

Katastrofa Rebićevog Milana s Bradarićevim Lilleom, Vlašić i CSKA posljednji, fenomenalni Livaja!

Od hrvatskih igrača nastupili su i Jedvaj, Čolak te Barišić u lisabonskom trileru
Piše: Goran Čičin - MašanskerObjavljeno: 05. studeni 2020. 23:38

Hrvatski reprezentativni veznjak Nikola Vlašić ovaj put nije mogao spriječiti poraz svog CSKA na gostovanju u Nizozemskoj. Moskovljani su nakon dva remija upisali prvi poraz, Feyenoord ih je slomio u nastavku. Haps, Kokcu i Geertruida zabijali su u 63., 71. i 72. minuti, a gosti su stigli tek do počasnog pogotka kojeg je domaći stoper Senesi postigao u vlastitu mrežu. Vlašić je odigrao cijelu utakmicu, mladi reprezentativac Kristijan Bistrović u igru je ušao u 77. minuti. Važna pobjeda za Feyenoord, CSKA u teškom položaju uoči uzvrata u Moskvi.

Real Sociedad je opravdao ulogu favorita protiv AZ-a, ostvario je veliku dominaciju i nizao prilike, ali je samo jedna lopta završila u mreži vratara Bizota. Pobjednički pogodak postigao je u 58. minuti Portu na asistenciju Oyarzabala.

- Želimo biti kompetitivni u ovom natjecanju i ne možemo si dozvoliti toliko promašaja nakon što smo stvorili tako puno prilika. Mislim da smo odigrali odlično, ali trebali smo zabiti znatno prije – komentirao je Realov trener Imanol Alguacil.

Na europskim terenima gledatelja je malo ili ih uopće nema, ali zato ne nedostaje golova. Odigrane su iznimno efikasne utakmice, a među strijelcima se našao i hrvatski napadač Marko Livaja, koji je postigao dva pogotka u pobjedi AEK-a na gostovanju kod ukrajinske Zorje. Livaja je u 54. minuti pogodio za 0:3 nakon lijepe solo akcije po desnoj strani, dok je gol za konačnih 1:4 zabio u 81. minuti, poentirao je iz blizine nakon obrane domaćeg vratara.

Razloga za slavlje imao je i reprezentativac Domagoj Bradarić, koji je odigrao cijeli susret u gostujućem trijumfu Lillea na gostovanju kod Milana, lidera talijanske lige. Ante Rebić zamijenio je Ibrahimovića u 62. minuti ogleda na San Siru na kojem su gosti pobijedili 0:3.

Borna Barišić odigrao je cijelu utakmicu za Rangerse na gostovanju kod Benfice, završilo je 3:3. Tin Jedvaj dobio je 62 minute na desnom beku Apotekara u pobjedi u Izraelu, dok je Antonio Čolak odigrao prvo poluvrijeme protiv PSV-a. Andrej Kramarić nije konkurirao za momčad Hoffenheima koja je na domaćem terenu razbila Liberec.