Željko Hajdinjak/CROPIX
PRVA HNL

Farmaceuti uoči Athletica rutinski odradili Istru, Osijek slavio protiv Zagreba

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. srpanj 2012. 20:45

Odigrane su još dvije utakmice HNL-a. U Koprivnici je Slaven Belupo ugostio Istru 1961 te je upisao uvjerljivu pobjedu od 3:1. Tako će mirno dočekat utakmicu protiv Athletic Bilbaa u Europskoj ligi.

Pogotke za Farmaceute su postigli Rak, Glavica i Delić dok je za Puljane precizan bio Križman. U drugoj utakmici Osijek je u Gradskom vrtu bio bolji od Zagreba,a jedini pogodak na utakmici postigao je Kvržić.

Slaven je poveo pomalo bizarnim pogotkom. Nikola Rak je prošao po desnoj strani, spasio loptu na gol-aut crti i iskosa uputio snažan udarac kojeg je blokirao Stranatić. Loptu je vratar Prskalo odbio u gredu, od koje je ona ušla u gol. Ostala je dvojba oko toga kome pripisati pogodak, a konačnu riječ imat će delegat utakmice.

Sjajna akcija prethodila je drugom pogotku Farmaceuta. Dejan Glavica uposlio je Delića koji na lijevoj strani šesnaesterca pronalazi Šabana, a ovaj šalje idealnu povratnu loptu za Glavicu kojem s pet metara nije bilo teško pogoditi mrežu.

Jaki pljusak u poluvremenu namočio je travnjak, a u nastavku je za Istru zaigrao i Ahmad Sharbini, pojačanje iz Hajduka. Međutim, nije ga se baš vidjelo pokraj raspoloženih Famaceuta.

Glavica je uputio snažan udarac lijevom nogom s 20 metara, Prskalo je loptu odbio, ali samo do Mateasa Delića koji iz blizine pogađa praznu mrežu za visokih 3:0.

Istra je smanjila u završnici, snažan udarac Prelčeca odbio je Rodić, ali je Sandi Križman iz blizine bio precizan i vratio nadu gostima.

No, do kraja nije bilo prilika i Slaven s optimizmom putuje u Bilbao.

Jedva petstotinjak gledatelja na tribinama Gradskog vrta otužno je ozračje u kojem su snage odmjerili dugogodišnji rivali. Ali, to je neka druga tema za drugu prigodu. Bilo kako bilo igrao se prvoligaški susret jednako važan za obje momčadi s jednako takvom bodovnom važnošću. A Zagreb se u početku bolje snalazio. I ne samo to. Prvi je imao i zrelu prigodu. Medić je sve pripremio za Šovšića, ali njegovu je pretnju sjajnom intervencijom zaustavio vratar Vargić.

Ipak, Osijek je došao do rezultatske prednosti. Njegova je brza akcija po lijevoj strani u 35. minuti u završnici pripala Leškoviću koji je htio pucati ka vratima, nije to dobro učinio, ali lopta je došla do Kvržića koji je s dvanaest metara iskosa s desne strane savladao vratara Vidakovića.

Rasplinuo se dotadašnji umjetnički dojam koji je držao prevagu u korist gostiju. Osijek je imao vodstvo i stekao sigurnost u igri. Baš onoliko koliko mu je i trebalo da na odmor ode s prednošću. A i nastavak igre je donio već viđeno. Zagreb je sredio svoje redove i iznova često pleo mrežu na polovici terena gdje je bila domaća obrana. No, nije stvarao izgledne prigode. Iako je naglašeno tražio poravnanje rezultata. Osječani su pak čuvali prilaze vlastitom kaznenom prostoru, poglavito vratima, ali i strpljivo čekali bar neku mogućnost za kontranapad iz kojeg bi svoje vodstvo učinili uvjerljivijim.

Rezultati susreta drugog kola Prve HNL i poredak na ljestvici:

Osijek - Zagreb 1:0 (Kvržić 36)

Slaven Belupo - Istra 1961 3:1 (Rak 21, Glavica 27, Delić 62 / Križman 76)

Večeras:

Hajduk - Split

U petak:

Rijeka - Zadar 0:0

Inter - Lokomotiva 0:1 (Antolić 67-11m)

U subotu:

Dinamo - Cibalia 2:1 (Leko 32-11m, Čop 62 / Bartolović 67)

USKORO OPŠIRNIJE

SLAVEN BELUPO - ISTRA 1961 3:1 (Rak 22, Glavica 27, Delić 62/ Križman 76)

SLAVEN BELUPO: Rodić - Purić, Kokalović, Grgić, Maras - Brlek, Batarelo - Rak, Vugrinec, Delić - Bušić

ISTRA 1961: Prskalo – Sušić, Čagalj, Stranatić, Milić – Jerković, Linić – Prgomet, Bačelić Grgić, Ottochian – Križman.

76. minuta - GOOL Križman je pucao, Rodić je odbio loptu, ali je ipak Istrin nogometaš uspio pospremiti odbijenu loptu

62.minuta - GOOL Prskalo je odbio loptu nakon udarca Glavice, a Delićje bio na pravom mjestu te je poslao loptu u prazni dio mreže

27.minuta - Delić je povukao kontru, lopta je došla do Šabana koji dodaje za Glavicu u naletu, a on trese mrežu

22.minuta - GOOL Rak je pucao s desne strane, a vratar Prskalo se nije snašao te je s loptom završio u mreži

OSIJEK - ZAGREB 1:0 (Kvržić 35)

OSIJEK: Vargić, Ibriks, Smoje, Vrgoč, Lešković, Kurtović, Jugović, Pušić, Kvržić, Miličević, Perošević

ZAGREB: Vidaković - Džolan, Pavlović, Oršulić, Štiglec - Štrok, Pelaić, Šovšić - Abdurahimi, Medić, Dedić

35. minuta - GOOL Kvržiću se pružila šansa te je s desetak metara iskosa zabio pogodak

22. rujan 2024 19:42