Goran Sebelic / CROPIX
ISTRA SLAVI VELIKU POBJEDU

Piše: HinaObjavljeno: 30. svibanj 2018. 23:08

U prvoj kvalifikacijskoj utakmici za popunu Prve HNL u srijedu su nogometaši Istre 1961 u Puli protiv drugoligaša Varaždina slavili sa 3-1 (0-1), a uzvrat je u Varaždinu 2. lipnja.

Varaždinci su poveli u 10. minuti, a strijelac je bio 22-godišnji Domagoj Drožđek, koji je godinu igrao za juniorsku momčad dortmundske Borussije. Gosti su u prvom poluvremenu imali još dvije prigode, ali Drožđek je pogodio vratnicu, a Golubar gredu.

Istra je uspjela poravnati u 55. minuti iz prekida. Ubačaj u kazneni prostor Golubar je pospremio u vlastitu mrežu. Devet minuta kasnije iskusni Aljoša Vojnović donosi preokret i vodstvo Istri 2-1. Pobjedu Istrana potvrdio je Goran Roce u 88. minuti, koji je nakon kornera glavom pogodio za konačnih 3-1.

Utakmica je odigrana na stadionu Aldo Drosina pred 4.000 gledatelja, a sudio je Fran Jović iz Zagreba.

22. travanj 2024 02:19