Navigation toggle

Gabriel Vidović

 GORAN MEHKEK Cropix
uoči kupa

Dinamovi igrači na team buildingu, nisu zvali trenere, a Kovačević će preživjeti i eventualni poraz u Karlovcu?!

Plavi bez osam igrača u srijedu gostuju kod drugoligaša
Piše: Davorin OlivariObjavljeno: 17. studeni 2025. 19:51

Bio je kraj rujna 2019. godine... Dinamo je gostovao u Karlovcu u šesnaestini finala Kupa. Utakmica je završila pobjedom Modrih 7:0. Na kraju prvog poluvremena plavi dečki su imali prednost od četiri pogotka, da bi u drugom poluvremenu još tri puta zatresli mrežu domaćina.

Strijelci su u ovoj pobjedi bili Damian Kadzior u devetoj minuti, zatim dvije minute kasnije Mislav Oršić, treći je pogodak postigao Bruno Petković s bijele točke u 42. minuti, dok je na 4:0 za Dinamo postavio Mario Šitum u 44. minuti. U nastavku utakmice pogotke su postigli još jednom Kadzior, zatim Atiemwen u 82. minuti te Mario Gavranović iz jedanaesterca za konačni rezultat. Trener Dinama bio je Nenad Bjelica, a Karlovca 1919 Matija Štefančić. Bilo je to jedini put da su se Modri s dečkima iz grada na četiri rijeke sudarili u Kupu. Ali odigrali su još šest utakmica u hrvatskom prvenstvu. Pobijedili su pet puta (5:0, 3:0, 1:0, 4:2 i 3:1), a Karlovac je samo jednom uspio doći do remija. Bilo je to u prvenstvenom srazu 2010. godine u Maksimiru, završilo je 1:1, trener Modrih bio je Krunoslav Jurčić, a Karlovca, današnji trener - Igor Pamić!

image

Mario Kovačević

RONALD GORSIC Cropix

Kako će biti u srijedu? Naravno da je Dinamo ogroman favorit. Sve drugo osim pobjede Modrih bila bi prava senzacija. I ogroman, pa možemo kazati i prevelik udarac za maksimirsko društvo. Jer, ispadanjem iz Kupa Modri bi ostali bez mogućnosti za osvajanje jedne titule. Prošle sezone Dinamo je iz Kupa izbacio Osijek u Maksimiru, na kraju nisu uzeli ni prvenstvo.

Eventualni poraz u Karlovcu bi značio da su Modri u nizu koji bi za zagrebačko društvo bio pa gotovo - neshvatljiv! Značilo bi to da su u gubitku treće titule zaredom! Bilo bi ‘ajme i pomagaj‘. Mnogi nas prije utakmice s momčadi Igora Pamića pitaju bi li trener Mario Kovačević preživio da ispadne od Karlovca. Naš je dojam da bi ostao trener da se dogodi i to ‘čudo u Karlovcu‘. Jer ima podršku od Zvonimira Bobana, a već smo sto puta napisali da predsjednik Dinama ima ‘dug fitilj‘ kad su treneri u pitanju.

image

Vukovar 1991 - Dinamo: Gonzalo Villar, Mateo Mejia

MARIN FRANOV Cropix

Naravno, ne bi Kovačeviću bilo lako, vjerojatno bi onda svaka sljedeća utakmica bila od onih ‘biti il‘ ne biti‘, ali sigurno bi dobio još prilika. Kao trener Kovačević je Dinamo vodio u 18 utakmica, 11 puta je pobijedio, dva puta igrao neodlučeno i pet puta izgubio. Uz gol-razliku 38:18. Trenutačno je u negativnom nizu. U posljednjih pet utakmica Modri su pobijedili samo jednom: Rijeku u Maksimiru s 2:1.

Odigrali su neodlučeno s Malmöom, izgubili od Vukovara 1991, Istre 1961 i Celte. Imaju dva poraza u nizu (Celta i Istra 1961), Karlovac je dakle prilika da se zaustavi rezultatski spust. Prilika je stvarno dobra, jer radi se o - drugoligašu. Ipak, Kup utakmice su znale donijeti poprilične senzacije, Dinamo to uostalom dobro zna.

image

Gabriel Vidović

GORAN MEHKEK Cropix

Igrači su u petak održali team building, bez trenera i stožera. To je bio svojevrsni nastavak samostalnog druženja nakon sastanka nakon utakmice s Istrom 1961. Je li to druženje donijelo kakvu pozitivu? Jesu li igrači razgovarali o govoru Zvonimira Bobana koji im je održao prije treninga u srijedu? Govoru o podršci treneru, volji, želji, motivaciji, karakteru? Vidjet ćemo već u srijedu.

Kakav će sastav Kovačević suprotstaviti Pamićevom? Svakako bi trebalo doći do promjene na vratima, u Kupu brani Ivan Filipović. Nedostajat će reprezentativci Bennacer, Bakrar, McKenna, Perez Vinlof, Hoxha, zbog ozljeda nema Valinčića i Živkovića. Bit će zanimljivo vidjeti koga će Kovačević instalirati na desni bok. Hoće li to biti Theophile ili možda ipak Pierre-Gabriel koji trenira s punim kapacitetom, ali dugo nije igrao i teško da je maksimalno spreman? Mikić je s mladom U-18 vrstom, on bi mogao krenuti u protiv Varaždina u subotu.

Hoće li priliku dobiti Villar i Vidović? Ili će od prve minute na teren Varela? Niko Galešić bi se svakako trebao pojaviti na stoperskoj poziciji. Kovačević nikada ne govori o sastavu, tako da možemo samo nagađati.

Dinamo je, dakle, posljednji put gostovao u Karlovcu prije nešto više od šest godina. Bilo je to 24. rujna 2019. godine, u 16-ini finala Kupa Plavi su suvereno projurili kroz Karlovac pobijedivši čak 7:0 (4:0). Trener Plavih tada je bio Nenad Bjelica, a Dinamo je igrao u ovom sastavu (4-1-4-1): Zagorac - Stojanović (od 46. Atiemwen), Ademi, Perić, Leovac - Moro - Šitum, Olmo (od 60. Majer), Kadzior, Oršić - Petković (od 60. Gavranović).

OSMINA FINALA KUPA

Rudeš - Gorica 0:6

BSK - Slaven Belupo 0:3

Cibalia - Hajduk 0:0 (2:4-11m)

Lokomotiva - Varteks 4:0

Kurilovec - Istra 1961 2:1

Karlovac 1919 - Dinamo (19, 11., 17 sati)

Mladost Ždralovi - Rijeka (3. 12., 13 sati)

Varaždin - Osijek (3. 12., 17 sati)

27. studeni 2025 02:05