UEFA je za klupsku sezonu čije se kvalifikacije upravo igraju bitno promijenila format natjecanja, a dijelom i način raspodjele novca, ali na kraju neće to biti veliki financijski skok.
Plan se temelji na bruto 4,4 milijarde eura. Od toga će 9% (387 milijuna eura) biti odbijeno za pokriće organizacijsko-administrativnih troškova za natjecanje, 3% (132 milijuna eura) bit će izdvojeno za isplate u kvalifikacijskim krugovima i 7% (308 milijuna eura) bit će za klubove koji ne sudjeluju u Europi. Osim toga, iznos od 22 milijuna eura dodijeljen je UEFA-inoj shemi Lige prvaka za žene, a 3 milijuna eura Ligi mladih. Od 3,548 milijardi eura, 93,5% bit će raspodijeljeno klubovima sudionicima, dok će 6,5% biti rezervirano za europski nogomet i ostati UEFA-i.
Ukupan iznos za klubove u svim UEFA-in natjecanjima tako je 3,317 milijardi eura, od čega će 2,437 milijardi eura (74,38%) biti namijenjeno klubovima u Ligi prvaka, 565 milijuna eura (17,02%) klubovima koji sudjeluju u Europskoj ligi, a 285 milijuna eura (8,60%) bit će dano klubovima koji se natječu u Konferencijskoj ligi. Ostatak je za Superkup.
U Ligi prvaka oni koji su eliminirani u play-offu dobit će 4,29 milijuna eura, dok pobjednici ne primaju uplate za ovaj krug, nego za nastup u Ligi prvaka. Klubovima koji sudjeluju u Ligi prvaka dijeli se 2,437 milijardi eura po tri osnove. Prva je početna naknada koja je ista za sve, a zauzima 27,5 % iliti 670 milijuna eura. Druga je novac koji se daje za učinak u natjecanju, riječ je o 914 milijuna eura, što je 37,5 %, a treće je podjela na temelju vrijednosti kluba po pitanju marketinških i televizijskih prava te koeficijenta koji ima. Na to ide 35 % ili 853 milijuna eura. Po tom pitanju Dinamo skromnije stoji jer Hrvatska je tržište koje nije u rejtingu UEFA-e. Automatski klubovi iz najvećih zemalja uzimaju najviše.
Po pitanju početne naknade, svaki od 36 klubova može očekivati da će dobiti 18,62 milijuna eura. Pritom će mu kao predujam biti isplaćeno 17,87 milijuna eura da može mirno igrati u natjecanju, a kasnije još 750 tisuća eura. Premija za pobjedu je 2,1 milijun eura, za bod 700 tisuća eura.
Osim toga, na kraju natjecanja u LP, dakle, prije eliminacijske faze, klubovi će biti nagrađeni za mjesto na ljestvici koje zauzimaju. UEFA je uspostavila dionice, svaka dionica za to vrijedi 275 tisuća eura. Tko bude zadnji na 36. mjestu imat će jednu dionicu, 35. će imati dvije dionice, a prvi na tablici, jasno, dobiva 36 dionica. Pa kad se prvome 275 tisuća pomnoži s 36 dionica, dobit će 9,9 milijuna eura. To je stimulativan dio sustava koji klub potiče da se bori za svaki bod. Kako je fiksna cifra koja se dijeli za učinak 914 milijuna eura, kod svakog neodlučenog rezultata ostat će nešto novca te će se on preliti u budžet za dionice, s čime će nešto malo narasti s tih temeljnih 275 tisuća koliko sada svaka vrijedi. Osim toga, klubovi od 1. do 8. mjesta na ljestvici dobit će svaki dodatnih dva milijuna eura, a oni od 9. do 16. mjesta po milijun eura. Na susjednom stupcu vidljivo je kako se dijeli novac ovisno rezultatu u eliminacijskoj fazi, a treba dodati da klubovi koji izbore Superkup imaju još svaki četiri milijuna eura, a pobjednik i milijun više.
Treća kategorija za podjelu novca je vezana za jačinu marketinškog tržišta. Tu Dinamo ne može biti prvi vrhu, kako god igrao u Ligi prvaka. To je takozvani Vrijednosti stup, čiji je budžet 853 milijuna eura. Radi se o kombinaciji dosadašnjeg tržišnog rejtinga (državna tržišna vrijednost) i koeficijenta (individualni klupski koeficijent). Vrijednosni stup sastoji se od dva dijela - europski i neeuropski. Radi se o tome da se otprilike 75 posto novca uprihoduje u Europi, a 25 posto izvan Europe. Tako će se i dijeliti po dvije osnove.
Europski dio - zemlje klubova sudionika poredane su na temelju doprinosa koji imaju u ukupnim medijskim prihodima koje ostvari UEFA za Ligu prvaka. Dakle, ako je Engleska broj 1, prva mjesta dobivaju engleski klubovi, ako je Španjolska broj 2 idu španjolski i tako do kraja. Ukoliko je Hrvatska na dnu, Dinamo će biti na 36. mjestu. Ako ima netko ispod, bit će 35. ili bolji...
Paralelno s time postoje i druge tablice na temelju klupskog koeficijenta na kojima Dinamo solidnije stoji jer trebao bi biti bolji od 30. mjesta. Novac će se dijeliti na način da se na temelju dvije tablice, marketinške snage države i rejtinga kluba, napravi treća koja će uzimati u obzir obje i dati prosjek te bi možda Dinamo mogao biti negdje oko 30. do 32. mjesta. Ili tako nekako, treba vidjeti konačne podatke. Najslabije rangirana momčad dobiva jednu dionicu (960 tisuća € ako je europski dio 75%). Neeuropski dio raspoređuje se na temelju desetogodišnjeg ranga UEFA koeficijenata. Najslabije rangirana ekipa dobiva jednu dionicu (320 tisuća eura ako je neeuropski dio 25%).
Kad to zbrojimo, izbori li Dinamo Ligu prvaka, imat će za ulazak 18,62 milijuna eura, po pitanju rezultata čak i da je zadnji dobit će jednu dionicu iliti 275 tisuća eura, što će narasti za nekoliko tisuća, te na temelju marketinških prava i koeficijenta moglo bi biti oko 6-7 milijuna eura, ovisi o tome na kojem će se mjestu naći na kojoj od ljestvica. To je zajedno cirka 25-26 milijuna eura. Toliko će imati ako ne osvoji niti jedan bod u osam utakmica. Jasno, svaki bod povećava zaradu, kojoj valja dodati i prodane ulaznice jer prihod od njih ide klubu.