Susret u Velikoj Gorici pratimo i komentiramo iz minute u minutu
Piše: Toni Roić, SNObjavljeno: 24. svibanj 2024. 19:58

GORICA - ISTRA 2:0 (Pršir 75., Soldo 90+5.)

GORICA: Radošević - Leš, Mrzljak🟨 (od 82. Sagna), Maloča - Majstorović, Soldo⚽, Pršir⚽, Lazarov (od 71. Matavž), Štiglec - Jurić🟨, Rukavina (od 87. Blummel)

ISTRA: Majkić - Majstorović (od 46. Jaganjac🟨), Iovu🟨(od 86. Filet), Marešić - Koski, Čalušić, Čuić🟥(🟨x2), Devetak (od 86. Hujber) - Lisica (od 71. Petrusenko), Ekong, Vuk (od 91. Kadušić)

Sve utakmice SuperSport HNL-a možete gledati samo na MAXSport kanalu

Gorica je pogocima Jurice Pršira u 75. minuti i Marka Solde u sudačkoj nadoknadi svladala Istru 1961 rezultatom 2:0 i time osvojila sedmo mjesto. Puljanima ostaje žal za poništenim golom i nekoliko dobrih prilika, a isključenje Čuića u 67. minuti također je bio faktor, koji je gostima uskratio barem bod u Turopolju.

Puljani su na teren velikogoričkog stadiona izašli u majicama podrške nedavno ozlijeđenom igraču Gorice Đuri Đekiću te dobili gromki i zasluženi pljesak, dok je Mario Maloča dobio uokvireni dres s brojem 22 s prošle utakmice u Splitu, kada je kao igrač Gorice ubilježio jubilarni 500. nastup u seniorskoj karijeri. Tada mu je i predsjednik Hajduka Ivan Bilić poklonio Hajdukov dres s brojem 500, a za splitski klub odigrao je 233 utakmice, dok je u Gorici proveo ovu sezonu 2023./24.

Istra 1961 u odličnoj formi i u borbi za šesto mjesto, a Gorica u padu i s nadom u sedmo. To je bio papirnati odnos snaga pred posljednju utakmicu 33. prvenstva Hrvatske u nogometu za oba kluba, a početnih dvadesetak minuta potvrdilo je tu konstataciju jer Puljani su bili skloniji preuzeti više inicijative i rizika. Donijelo im je to u 13. minuti i prvu dobru priliku za gol. S desne strane loptu je ubacio Ville Koski, a pucao glavom Mario Čuić, ali zamalo pokraj okvira. Ubrzo je s lijeve strane dobro prošao i Matej Vuk, ali njegov udarac završio je samo u vanjskom dijelu mreže. Jako je zapucao i Ekong, ali također nedovoljno precizno.

Gorica je svoje napade uglavnom bazirala po lijevoj strani gdje je najviše s loptom u nogama bio Rukavina, ali braniči gostiju imali su pravovremene reakcije, pa u prvih pola sata nije bilo ozbiljnijeg posla za vratara Majkića. Tek u 32. minuti on je imao priliku za intervenciju, ali nije bilo teško jer Jurić je pucao po sredini i nedovoljno jako. Do odmora uspavanka na turopoljskom suncu, a da se ne zaspe pobrinuli su se bubnjevi navijača Gorice.

Drugo poluvrijeme počelo je dugo čekanim uzbuđenjima. Prvo je Filip Mrzljak dobro prošao i potegnuo s dvadesetak metara, ali zamalo pokraj vratnice, da bi u 49. minuti gosti nakon odlične akcije postigli pogodak, ali Mateo Lisica nije imao sreće da bude i upisan na semafor kao strijelac. Iz VAR sobe pozvali su suca Ercega na provjeru, a on je vidio prekršaj Vuka na Valentinu Majstoroviću u začetku akcije i slijedom pravila poništio je pogodak. Erceg u 58. minuti Jaganjčevo povlačenje za dres igrača domaćih nije kaznio žutim kartonom, ali što je to prema onoj situaciji iz travnja u Rijeci kada je Goda zamalo slomio nogu Josipu Mitroviću, a nije bio niti prekršaj. Tko radi taj i griješi u svakom poslu, a s iskustvom će svi biti bolji...

Pogriješio je tako i igrač Istre Mario Čuić u 67. minuti, bespotrebno je u zakašnjelom startu oštro zakačio Mrzljaka i dobio drugi i isključujući žuti karton. Gorica je s igračem više dobila priliku izaći iz podređenog položaja i tražiti pobjedu, a trener Vidović na teren je poslao i najboljeg strijelca Tima Matavža, koji je zamijenio Lazarova. U 75. minuti želje domaćih su se i ispunile jer Jurica Pršir prima loptu u šesnaestercu i odličnim udarcem matira Majkića za 1:0.

Čisti zicer za izjednačenje imali su tri minute kasnije gosti, Vuk je prošao po lijevoj strani i dao na peterac za Ekonga, koji neshvatljivo loptu šalje pokraj vrata i uslijedilo je kolektivno hvatanje za glavu svih Puljana. Istra je generalno ostavila bolji dojam, ali ni u četvrtoj ovosezonskoj međusobnoj utakmici nije pronašla način kako postići gol protiv Velikogoričana. Platila je to neosvajanjem sedmog mjesta i još jednim primljenim golom na kraju kada je Soldo zabio poslije velike pogreške Marešića.

KRAJ UTAKMICE

90+5. ⚽ GOOOL!

Katastrofalna pogreška Istre, Marešić je prebacio loptu Soldi koji neometano pogađaa za konačnih 2:0.

90+3. Pucao je Ekong, ali ravno u Radoševića koji uz manje poteškoće hvata loptu.

90+1. ⇔ Još jedna promjena kod Istre.

Iašao je Vuk, ušao Kadušić.

90. 🕖 Igrat će se najmanje pet minuta nadoknade.

87. ⇔ Mijenja i Gorica - izašao je Rukavina, a ušao Blummel.

86. ⇔ Dvije promjene kod Istre.

Izašli su Iovu i Devetak, a ušli Filet i Hujber.

84. 🟨 Žuti karton zaradio je Jaganjac nakon što je latkom u glavu pogodio Majstorovića.

82. ⇔ Nova promjena kod Gorice.

Van ide Mrzljak, a Sagna ulazi u igru.

78. ⚠ Kakav promašaj Istre!

Sjajnu prizemnu loptu poslao je Vuk u srce peterca, ali Ekong ju šalje pored vrata.

75. ⚽ GOOOL!

Prva prava prilika za Goricu i evo pogotka, strijelac - Pršir!

Sjajnu loptu dobio je u prostor te s desetak metara matira Majkića za vodstvo.

71. ⇔ Po jedna promjena sa svake strane.

Istra - izašao Lisica, ušao Petrusenko

Gorica - Lazarov van, Matavž unutra

67. 🟥 Istra je ostala s igračem manje!

Čuić je dobio drugi žuti karton nakon zakašnjelog starta...

61. 🟨 Mrzljak je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Jaganjcem.

59. Istra traži taj pogodak za vodstvo, ali ništa od toga - barem u ovom trenutku.

Mladen Devetak i Marko Soldo

Nema pogotka! VAR je odlučio - prekršaj Vuka, ostaje 0:0!

Poništeni pogodak pogledajte OVDJE.

Ipak ćemo morati još malo pričekati - VAR provjera zbog potencijalnog prekršaja Vuka nad Majstorovićem.

49. ⚽ GOOOL!

Potpuno zasluženo vode gosti iz Pule! Mateo Lisica je strijelac.

Ekong je dao za Čalušića koji pronalazi Lisicu, a ovaj matira Radoševića za vodstvo Istre.

46. Odmah kreće Gorica!

Sjurio se Mrzljak, pucao s 20 metara, ali pored gola.

46. 🕖 Počelo je drugo poluvrijeme u Gorici

Promjena kod Istre - ušao je Jaganjac umjesto Majstorovića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Istra u puno boljem izdanju, ali nisu uspjeli postići pogodak. Hoće li im se to vratiti u drugih 45 minuta?

45. 🕖 Igrat će se jedna minuta nadoknade.

38. 🟨 Žuti karton zaradio je Čuić nakon prekršaja na Prširu.

32. Napokon i prilika Gorice!

Pucao je Jurić u kaznenom prostoru, ali ravno u Majkića.

29. 🟨 Požutio je i Jurić jer je nagazio protivnika.

25. Još jedna dobra prilika Istre!

Ekong puca s nešto manje od 20 metara, ali i ova lopta ide tik uz vratnicu.

22. 🟨 Žuti karton dobio je Iovu nakon povlačenja Rukavine za dres.

19. Još jednom pokušava Vuk. Izbacio se na lijevu nogu, ali s nešto manje od 20 metara puca u vanjski dio mreže.

13. Vuk je imao dobru priliku.

Sjurio se s lijeve strane, ali iskosa je mlako pucao u vratara domaćina.

U nastavku akcije, još bolja šansa, pucao je glavom Čuić nakon ubačaja Koskija, ali tik uz vratnicu.

10. Lisica je ubacio prizemnu loptu s lijeve strane, ali nije bilo opasnosti po gol Gorice.