Michael Baidoo i Jalal Abdullai

BILDBYRAN/DDP USA/PROFIMEDIA
EUROPSKA LIGA

Rijeka je preživjela rumunjskog drugoligaša, a sad je čeka još teži ispit. Evo na koga idu Sopić i društvo

Nakon minimalne 1:0 pobjede u gostima, Šveđani su pred svojim navijačima slavili s 2:0
Piše: SN, HinaObjavljeno: 01. kolovoz 2024. 22:07

Pogotkom Dejana Petroviča u 12. minuti nogometaši Rijeke porazili su u četvrtak na Rujevici s 1:0 rumunjskog drugoligaša Corvinul.

Nešto ranije tijekom dana saznali smo i tko će to čekati Rijeku u trećem pretkolu Europske lige. Bit će to švedski predstavnik Elfsborg.

U drugom pretkolu ovog natjecanja Elfsborg je bio bolji od moldavskog Šerifa. Nakon minimalne 1:0 pobjede u gostima Šveđani su pred svojim navijačima slavili s 2:0. Prvi pogodak u uzvratu je postigao 19-godišnji Ganac Wolji Jalal Abdullai u prvoj akciji na susretu, u prvoj minuti. Drugi Ganac, Michael Baidoo, bio je koban po Šerif u 73. minuti kada je golom za 2:0 definitivno pogurnuo svoju momčad prema trećem pretkolu.

Za goste je od 69. minute zaigrao hrvatski nogometaš Roko Jureškin.

Elfsborg je u natjecateljskom ritmu budući da traje švedsko prvenstvo. Nakon 16 odigranih kola Elfsborg se nalazi na sedmom mjestu ljestvice tamošnjeg prvenstva.

01. kolovoz 2024 22:10