VLADO KOS Cropix
MUK U GRADSKOM VRTU

Bjelica otišao, problemi ostali: Španjolac se poigrao s obranom Osijeka i donio veliki bod Šibeniku

Kleinheisler je doveo domaće u vodstvo, ali Osječani opet nisu uspjeli doći do sva tri boda
Piše: Gradimir Djukarić, SNObjavljeno: 03. rujan 2022. 23:04

OSIJEK - ŠIBENIK 1:1 (Kleinheisler 37‘/Burgui 78‘)

Stadion Gradski vrt, Gledatelja: 2.944. Sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Zobenica i Jakšić. Četvrti sudac: Majstorović. VAR: Zebec. AVAR: Crnčić. Delegat: Žugaj.

OSIJEK: Ivušić 7 - Bartolec 6,5, Lončar 6,5, Čeberko 6,5, Leovac 6,5 (od 70. Jurčević -) - Fiolić 6 (od 85. Gržan -), Žaper 6,5 (od 85. Barri -), Nejašmić 6,5 (od 70. Brlek -), Kleinheisler 7,5 - Beljo 6,5, Mierez 6,5 (od 85. Mance -). Trener: Rene Poms 6.

ŠIBENIK: Rogić 6 - Perić 6,5, M. Matić 7 (od 72. Kvesić -), Mesa 6,5 - Salomon 6,5, Rak 6 (od 57. Skorup 6), B. Matić 7, Mina 6 (od 90.+3 Pajić -) - Arai 6 (od 90.+4 Kreković -), M. Čanadi 6,5 (od 72. Burgui 7) - Delić 6,5. Trener: Damir Čanadi 6.

Žuti kartoni: Perić (42 - prekršaj), M. Matić (62 - prigovor), Mina (64 - prekršaj), Lončar (69 - prekršaj). Crveni kartoni: -. Igrač utakmice: Laszlo Kleinheisler.

Bodovi su opet otišli iz Gradskog vrta. Ovaj put okoristio se Šibenik u utakmici koja je ipak nosila posebnu težinu jer je bila prva po odlasku Nenada Bjelice s klupe Osijeka.

Nije imao puno vremena Rene Poms, svega četiri treninga, da uvede nove ideje u igru Bijelo-plavih. Pa ipak to je pokušao napraviti. Promijenio je formaciju u odnosu na onu kakvu je Osijek igrao prethodne dvije godine i utakmicu počeo u klasičnih 4-4-2 s Beljom i Mierezom u vrhu napadu, Kleinheislerom na lijevoj, Fiolićem na desnoj strani terena te Žaperom i Nejašmićem u središnjici vezne linije koji su se često priključivali u završnicu.

Rene Poms, trener Osijeka

Stručnjak za defenzivu (Poms je, naime, u Bjeličinom stožeru bio zadužen za taj segment igre) počeo je ofenzivno. Očito je atmosfera u i oko Gradskog vrta u posljednje vrijeme imala utjecaj na momčad jer Osijek je utakmicu počeo bez grča. Kako i najčešće biva nakon promjene trenera, vidjela se neka nova energija u igri. Osijek je igrao puno brže i energičnije nego što je to bio slučaj ove sezone, visoko je pritisnuo Šibenčane, nizale su se šanse... Ali takav ritam nije potrajao dovoljno dugo da bi na koncu Osijek prvi put ove sezone uspio vezati dvije pobjede.

Rogić je s nekoliko intervencija zaustavljao pokušaje Miereza i Žapera. Čekao se samo gol s kojim bi Bijelo-plavi “otvorili” utakmicu. A morala se ta inicijativa na koncu isplatiti. Za prednost Osijeka zabio je Laszlo Kleinheisler, a kako drugačije nego spektakularnim pogotkom, svojim već trećim ove sezone. Trenutno je mađarski veznjak jako blizu vrhu ljestvice strijelaca. U samo sedam prvenstvenih utakmica koliko je odigrao ove sezone je već nadmašio svoj učinak iz prošle u kojoj je zabio tek dva ligaška gola. Vidjelo se po reakciji igrača Osijeka koliko im taj pogodak znači jer veliki teret skinuli su s leđa, a Laszlo je odmah otrčao Pomsu u zagrljaj.

Inače, otkako je Prve HNL na klupi Osijeka dosad je sjedio 31 trener, među njima i dvojica bivših hrvatskih izbornika (Miroslav Blažević i Ante Čačić), prema dostupnim podacima ukupno 58 od osnutka kluba, a prvi put Bijelo-plave predvodio je stranac. Rene Poms tako je zaslužio mjesto u klupskim analima. Gledatelji sa zapadne tribine, one ispred koje se nalaze klupe, ustali su se i novog trenera pozdravili pljeskom prilikom njegovog dolaska na teren. Premijeru na klupi Osijeka međutim neće Austrijanac pamtiti po trijumfu.

Stari problemi Osijeka i dalje su ostali. Nakon dobrog, na trenutke i odličnog prvog dijela, uslijedio je veliki pad u drugom. Nastavak su odmah velikom šansom otvorili Šibenčani. Nakon udarca iz kuta Mislav Matić je dobro tukao glavom, ali ravno u sigurnog Ivušića. Preuzeli su gosti u uvodnim minutama drugog dijela inicijativu, ali trebalo je nekoliko minuta prije nego što je Osijek povratio ravnotežu.

Kleinheislera je bilo svugdje, u 59. minuti opet je dobro gađao, ali tik uz vratnicu. U tim trenucima s istoka je stala navijačka pjesma, a zaorilo se “Laci! Laci!”. Najveće šanse bijelo-plavih uslijedile su kada je lopta bila u nogama “petice” u osječkim redovima. Kako je utakmica odmicala, tako je i padao njezin tempo, a to su gosti iskoristili.

Izjednačenje je stiglo u 78. minuti. Ni pet minuta nakon što je ušao u igru, španjolski napadač Burgui napravio je minijaturu u kaznenom prostoru, a onda i zabio. Taj pogodak posve je otvorio utakmicu, obje momčadi su spustile gard i tražile pobjedu. Nedugo potom odlično je otpucao i Delić, ali Ivušić je bio spreman. Uzvratio je Osijek udarcem Miereza, ali Argentinca gol nikako da krene. Nije zabio još od prosinca prošle godine. Mance i Delić dobro su tukli, ali rezultat se nije mijenjao.

--------------------------------------------------------

PRIJENOS UŽIVO:

KRAJ UTAKMICE

93‘ minuta Šibenik mijenja u nadoknadi. Ulaze Leon Kreković i Martin Pajić, iz igre će Haruk Arai i Ivan Delić

92‘ minuta Možda posljednji pokušaj na utakmici, Antonio Mance puca malo van 16 metara, ali ravno u vratara Rogića. Odmah odgovara i Šibenik preko Delića, Ivušić siguran

90‘ minuta Igrati će se još najmanje tri minute sudačke nadoknade

89‘ minuta Utakmica se rasplamsala, Osijek ubačajima sa krila pokušava doći do sva tri boda. Šibenik ovim rezultatom ostaje neporažen u gostujućim utakmicama ove sezone.

85‘ minuta Trostruka izmjena u Osijeku. U igru će Antonio Mance, Šime Gržan i Diego Barri, dok će izaći Ramon Mierez, Ivan Fiolić i Mihael Žaper

80‘ minuta Dobar pokušaj Ivana Delića, ali Ivušić je spremano pravovremeno reagira i Šibenik ne dolazi do preokreta

78‘ minuta GOOOOOOOOOOOOOOL!! Šibenik dolazi do gola! Odlično se Burgui snašao u šesnaestercu domaćih, te prekrasno pogodio uz dalju vratnicu i vraćanje utakmice na početak

72‘ minuta Izmjene u redovima gosta. Izaći će Marcel Čanadi, umjesto njega u igru će Burgui. Van će i Mislav Matić, čije će mjesto zauzeti Josip Kvesić

70‘ minuta Dvostruka izmjena u redovima Osijeka. U igru će Mario Jurčević i Petar Brlek, dok su svoj nastup večeras završili Marin Leovac i Darko Nejašmić

69‘ minuta Prvi žuti karton u redovima Osijeka, vlasnik je Danijel Lončar

64‘ minuta Marcos Mina preagresivno ulazi u jedan start i "zarađuje" žuti karton

62‘ minuta Mislav Matić drugi je igrač u obrani Šibenika sa žutim kartonom, zaradio ga je prigovorom

61‘ minuta Ramon Mierez našao se u velikoj šansi, prevario je svog čuvara, ali ne uspjeva pogoditi okvir gola Šibenika i produljuje svoju golgetersku krizu

59‘ minuta Kleinheisler umalo upisuje drugi pogodak, njegov pokušaj sa 15-ak metara iz kosa prolazi nekoliko centimetara od vratnice Šibenikova gola

57‘ minuta Prva izmjena na utakmici, Niko Rak napušta igru, njegovo mjesto na terenu zauzet će Dino Skorup

53‘ minuta Osijek i u nastavku ima inicijativu, za sada bez veće opasnosti za gol Šibenika

47‘ minuta Odličan ubačaj Čanadija rezultira drugim udarcem u okvir gola Osijeka, ali lopta završava u rukama sigurnog Ivušića

46‘ minuta Počelo je drugo pouvrijeme!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA Osijek zasluženo nakon prvih 45 minuta na odmor ide sa prednosti 1:0

43‘ minuta Šibenikov Stefan Perić prvi je igrač sa žutim kartonom nakon jednog neopreznog starta

37‘ minuta GOOOOOOOOOOL!! Osijek vodi 1:0 Laszlo Kleinheisler odbijenu loptu pogađa neobranjivo sa ruba šesnaesterca za vodstvo domaćih, slavlje momčadi u zagrljaju s novim trenerom Pomsom

33‘ minuta Trese se mreža Osijeka, ali iz očiglednog zaleđa Salomona

30‘ minuta Šibenik je "prodisao", a utakmica se preselila na sredinu igrališta

27‘ minuta Prvi pokušaj Šibenika na utakmici, ali Čanadi puca ravno u Ivicu Ivušića

23‘ minuta Slobodan udarac za Osijek na 20-ak metara od gola protivničkog gola, Leovac ipak šalje loptu visoko iznad grede

19‘ minuta Prva sporna situacija na utakmici, Fiolić pada u kaznenom prostoru Šibenika, ali sudac Strukan pokazuje da se igra dalje

18‘ minuta Dominacija Osijeka, vratar Šibenika trenutno je najzaposlenija osoba na terenu, ali bez većih problema rješava sve prijetnje domaćih

13‘ minuta Prvi udarac u okvir vrata Šibenika, Mierez glavom pogađa točno u Rogića

11‘ minuta Prvi ubačaj na utakmici ide na stranu Osijeka, ali bez veće ugroze za vratara Lovru Rogića

10‘ minuta Dobar prodor Leovca koji šalje loptu u peterac gostiju, ali pravovremena reakcija obrane Šibenika ne dopušta ni korner

9‘ minuta Na početku utakmice bez previše riskiranja, minimalna inicijativa na strani domaćina, čeka se prva prava prilika

5‘ minuta Rene Poms debitira na klupi Osijeka, Austrijanac je preuzeo ulogu Nenada Bjelice, koji je završio svoj mandat na Gradskom vrtu nakon pobjede protiv Hajduka