DAMIR KRAJAC Cropix
PRIJATELJSKE UTAKMICE

Slaven Belupo odnio pobjedu u susjedskom derbiju nad Varaždinom, Gorica i Lokomotiva remizirale

Novi obračun rivala sa sjevera Hrvatske zakazan je već za drugi dan nove godine.
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 30. prosinac 2022. 17:43

SLAVEN BELUPO - VARAŽDIN 2:1

KOPRIVNICA Gradski stadion Ivan Kušek-Apaš. Gledatelja 100. Sudac: Marko Dergez (Đurđevac). Pomoćnici: Mađerić i Plantak.

STRIJELCI: 1:0 - Krstanović (16-11 m), 2:0 - Bašić (38), 2:1 - Domjanić (84).

SLAVEN BELUPO: Čović - Krušelj (od 30. Hlevnjak), Tepšić, Soldo, Bašić - Mudražija, Kocijan, Ljubić - Crnac, Krstanović, Herceg (od 23. Jagušić). Drugo poluvrijeme: Čović (od 60. Vuković) - Hlevnjak, Boras, Božić, Bašić (od 60. Riđan) - Marina, Mioč, Jambor - Mihalić, Manaj, Hoxha. TRENER: Zoran Zekić.

VARAŽDIN: Bulat - Stolnik, Jelenić, Škaričić, Urata - Lusavec, Elezi, Mitrovski - Banovec, Brodić, Perić (još su igrali: Radošević, Puclin, Teklić, Šego, Vuk, Kolarić, Ba, Pilj, Domjanić, Herrera, Ocvirek, Težak). TRENER: Mario Kovačević.

Veliki rivali sa sjevera u kombiniranim su postavama odigrali prijateljski dvoboj s kojim su zaključili aktivnosti u ovoj kalendarskoj godini. Iskusni lisac Ivan Krstanović u uvodu je izborio kazneni udarac kojeg je sam pretvorio u vodstvo, da bi krajem prvog poluvremena Jakov Bašić dobro reagirao nakon jednog kornera i povisio rezultat na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Domjanić u 84. minuti. Zekić je nakon utakmice svojim igračima dao dva slobodna dana. Novo okupljanje u Koprivnici zakazano je za 2. siječnja, a dan kasnije Farmaceuti odlaze u Međugorje, gdje će se pripremati sve do 13. siječnja.

GORICA - LOKOMOTIVA 1:1

VELIKA GORICA Gradski stadion. Gledatelja 70. Sudac: Pajač (Sveti Ivan Zelina). Pomoćnici: Mihalj i Krznarić.

STRIJELCI: 0:1 - Kulenović (61-11m), 1:1 - Vujnović (90).

GORICA: Banić, Raspopović, Steenvoorden, Bralić, Krizmanić, Suk, Mrzljak, Petković, Kapulica, Fućak, Jurić (još su igrali: Žiger, Majstorović, Ćosić, Matković, Marjanović, Julardžija, Skrbin, Brlek, Fruk, Cruz, Vujnović). TRENER: Željko Sopić.

LOKOMOTIVA: Šubarić, Cipetić, Mersinaj, Matić, Milićević, Marić, Krivaj, Veljača, Stojković, Groznica, Kulenović (još su igrali: Hendija, Čavlina, Smakaj, De Haas, Salihu, Tomečak, Tuci, Ubani, Aliyu, Goričan, Vranjković, Žilinski). TRENER: Silvijo Čabraja.

Na oproštaju od 2022. godine Gorica i Lokomotiva odigrali su pripremnu utakmicu koja je završila bez pobjednika 1:1. Malo je bilo prilika, igralo se tvrdo i čvrsto, na trenutke i preoštro (Fućak je u 55. minuti teren napustio šepajući), a Gorica je nastupila bez nekolicine prvotimaca. U prvom poluvremenu domaći su promašili lijepu šansu u 45. minuti kada je s 14 metara Joey Suk pucao pokraj vrata, dok je Lokomotiva povela u 61. minuti iz kaznenog udarca. Kulenović je ciljao u donji desni kut, vratar Žiger je pogodio stranu, ali nije obranio. U posljednjim trenucima dvoboja crnogorski napadač Nikola Vujnović je sjajnim udarcem glavom postavio konačni rezultat. Gorica će 2. siječnja krenuti na desetodnevne pripreme u Medulin, a 6. siječnja igrat će protiv Rijeke.

26. travanj 2024 07:41