VLADO KOS/CROPIX
NOVA TRI BODA

Gol iz 17. minute utakmice u Gradskom vrtu odlučio je pobjednika na istoku
Piše: HinaObjavljeno: 19. prosinac 2020. 14:14

U prvoj utakmici 16 kola Prve HNL Osijek je u subotu kod kuće u Gradskom vrtu sa 1-0 (1-0) pobijedio Šibenik.

Domaća je momčad dominirala od početka, bolja je i preciznija dok su Šibenčani pokušali s kontrama uzvratiti, ali bez uspjeha. Prvu priliku Osijek je imao u 9. minuti susreta kada je Bohar ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, međutim nije bilo nikoga da skrene loptu i bez problema je hvata vratar Šibenika Labrović.

Drugo poluvrijeme počelo je intenzivnije, obje momčadi imaju prilike. U 46. minuti je krenuo ravno golu Šibenika, puca ali Labrović brani. Minutu kasnije Šibenik ima priliku. Bulat je izveo slobodan udarac iz kuta s lijeve strane, puca izravno prema golu, ali Ivušić brani.

U 54. minuti Osijek opet ima priliku, Bočkaj dodaje Žaperu, ali on puca pored gola.

Bohar je u 60. minuti pucao s desne strane, ali ravno u Labrovića. Četiri minute kasnije je Sahiti pucao s oko 18 metara, ali je vratar Osijeka uspijeva obraniti.

Lijepo se Bohar u 60. minuti ubacio na desnu stranu Osijekova napada i dobio loptu u naletu, ali njegov prizemni udarac ponovno odlazi ravno u Labrovića.

Do kraja utakmice nije bilo ni jedne izglednije prilike i Osijek je upisao desetu pobjedu ove sezone.

Nakon ove pobjede Osijek je prvi na ljestvici sa 33 boda, tri više od Dinama koji je na drugom mjestu, ali koji ima i tri utakmice manje. Šibenik je sedmi sa 13 bodova.

Utakmicu na Gradskom vrtu je sudio Igor Pajač iz Sv. Ivan Zeline.

-----------------------------------------

OSIJEK - ŠIBENIK 1:0 (Škorić 17')

OSIJEK: Ivušić - Silva, Škorić, Martinez, Talys - Jugović (od 68. Vuković), Žaper, Kleinheisler (od 72. Lopa) - Bohar, Bočkaj (od 72. Erceg), Mierez

ŠIBENIK: Labrović - Mesa, Batarelo, Bilić - Alimi (od 81. Ćurić), Bulat - Rak (od 74. Martin), Prince, Sahiti (od 65. Todorski), Kvesić - Jurić

KRAJ UTAKMICE - Žilavi Šibenik tražio je poravnanje u nastavku utakmice, Osijek je također imao svoje prilike i na kraju je rezultat pravedan.

90' - Novi žuti karton, ovoga puta upisuje se Žaper i to zbog prekršaja nad Denijem Jurićem.

86' - Mierez napušta travnjak, a umjesto njega u igri je Mišković.

73' - Kvesić je odlično prošao, a onda je pucao s nekih 15 metara, ali stoper je uletio i blokirao mu udarac.

67' - Silva je požutio u redovima Osijeka, prvi karton za nekog od domaćih igrača u današnjoj utakmici.

64' - Najbolja prilika za Šibenik u utakmici, lopta se odbila do Sahitija koji je snažno uzdrmao Ivušića s nekih 12 metara sa sredine.

60' - Ovoga puta sličnu je loptu dobio Bohar, gađa s nekih desetak metara, ali i ova prizemna lopta nije imala dovoljno snage za ozbiljniju prijetnju.

57' - Bočkaj iz prve u okvir vrata, ali bio je to lak posao za Labrovića. Kleinheisler je sjajno proigrao Bočkaja u šesnaesterac, ali ljevica nije bila dovoljno snažna za nešto ozbiljnije.

54' - Bočkaj sjajno servira loptu za Žapera! S nekih 17 metara sa sredine gađa prizemno uz desnu vratnicu, ali za malo je neprecizan. Bila je ovo sjajna prilika.

51' - Sjajna lopta Buljata za Jurića u šesnaesterac! Progurao ju je s nekih 18 metara nakon sjajnog prodora, ali Jurić se nije snašao i lopta je već bila u nogoma braniča domaće momčadi.

47' - Već nakon 15-ak sekundi dva udarca u okvir, prvo Bočkaj, a potom i Jugović! Ali, ipak je podignuta zastavica...

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40' - Nakon vodećeg pogotka domaćini i dalje napadaju, ali nema prave šanse pred vratima Labrovića, dok s druge strane gosti i dalje pokušavaju iznenaditi kontrama

35' - Nikola Rak je kod Šibenika zaradio žuti karton nakon malo jačeg prekršaja s leđa na Boharu

29' - Šibenik je povukao jednu brzu kontru, a sjajno je u obrani reagirao Mile Škorić. Mogla je to biti opasna situacija za domaćine

18' - Silva je pao u kaznenom prostoru nakon čega su domaćini tražili najstrožu kaznu, ali sudac se nije oglasio

GOOOL 17' - Nakon udarca iz kuta najviši u skoku bio je stoper Škorić i pogodio za vodstvo Osijeka

16' - Pucao je Mierez s ruba šesnaesterca, ali njegov pokušaj se od Mese odbio u korner

14' - Osijek trenutačno ima više od igre dok je s druge strane Šibenik uglavnom pokušava zaprijetiti iz kontre

5' - Prvi pokušaj domaćina na utakmici! Zapucao je Bohar iz daljine, ali lopta je otišla ravno u vratara Labrovića