Aa/abaca/abaca Press/profimedia
KONFERENCIJSKA LIGA

Čak pet golova zabili su nogometaši Celja slabašnom Başakşehiru
Piše: SNObjavljeno: 24. listopad 2024. 21:32

Jedno od najvećih iznenađenja u drugom kolu Konferencijske lige dolazi iz Slovenije. Nogometaši Celja demolirali su turski Başakşehir 5:1, a u potopu je sudjelovao i bivši igrač Hajduka Ivan Brnić.

Brnić je zabio pogodak u 30. minuti za 2:0 vodstvo Slovenaca, koji su ranije poveli golom Tamara Svetlina (5.). Kasnije će Svit Sešlar i Armandas Kučys (51., 77.) režirati "petardu" u Areni Z‘dezele, dok je utješni gol za goste zabio Dimitrios Pelkas.

POGODAK BRNIĆA POGLEDAJTE OVDJE

Celje je tako ostvarilo prve bodove u ovosezonskoj Europi i barem privremeno boravi na 14. mjestu.

Tek nešto bolje proveo se Tin Jedvaj sa svojim Panathinaikosom. Grci su na domaćem terenu izgubili 1:4 od Chelseaja. Za Londončane su zabijali Felix (22., 55.), Mudrik (48.) i Nkunku (59.) iz kaznenog udarca. Za domaćine je poentirao Pellistri (69.).

Betisu samo bod protiv Kopenhagena

Nogometaši Betisa odigrali su 1-1 pred svojim navijačima protiv Kopenhagena te su nakon dva kola u skupini klubova koji se na kraju Konferencijske lige ne bi plasirali u nokaut fazu.

Betis je poveo već u 8. minuti golom Abdes Ezzalzoulija i bio je dominatna momčad tijekom utakmice, ali do novog pogotka nisu došli. Kopenhagen je to iskoristio i pogotkom Kevina Diksa iz kaznenog udarca (77) odnijeli bod iz Seville.

Varšavska Legia je pobjedom 3-0 u Bačkoj Topoli skočila na treće mjesto i u skupini su devet klubova koji su u prva dva kola imali maksimalan učinak.

Za Bačku Topolu je cijelu utakmicu odigrao Luka Capan, ali će je pokušati što prije zaboraviti.

Dvije pobjede ima i njemački Heidenheim koji je sa 1-0 slavio na Cipru kod Paphosa. Ivicu Ivušića je u 25. minuti svladao Patrick Mainka, a to je njemačkoj momčadi bilo dovoljno za pobjedu. Za Paphos je cijelu utakmicu odigrao Ivan Šunjić.

Ljubljanska Olimpija je na stadionu Stožice sa 2-0 bila bolja od austrijskog LASK-a. Španjolac Blanco (14) i Brazilac Schwaizer (80) donijeli su pobjedu Ljubljančanima, za koje je od 84. minute igrao Ivan Durdov.

U momčadi iz Linza Marin Ljubičić je igrao od 58. minute, a Hrvoje Smolčić od 67. Upravo u toj minuti je Ljubičić imao dobru priliku za izjednačujući pogodak, ali je poslao loptu ravno u naručje domaćeg vratara Vidovšeka.

U nastavku donosimo sve rezultate utakmica drugog kola Konferencijske lige:

Konferencijska liga, 2. kolo

Vikingur - Cercle Brugge 3-1 (Sigurpalsson 17, Đurić 76, Vatnhamar 83/Olaigbe 16)

APOEL - Borac (BL) 0-1 (Savić 63)

Celje - Bašakšehir 5-1 (Svetlin 5, Brnić 30, Seslar 34, Kučys 51, 77/Pelkas 75)

Djurgarden - Vitoria Guimaraes 1-2 (Stensson 62/Manu 58, Santos 79)

Gent - Molde 2-1 (Fadiga 24, Brown 90+6/Daehli 78)

Hearts - Omonia 2-0 (Forrest 16, Spittal 23)

Jagiellonia - Petroclub 2-0 (Pululu 69, 72)

Larne - Shamrock Rovers 1-4 (Gallagher 48/Burns 3, Kenny 24, Cosgrove 30-ag, Burke 54)

Panathinaikos - Chelsea 1-4 (Pellistri 69/J. Felix 22, 55, Mudrik 49, Nkunku 59-11m)

Rapid - Noah 1-0 (Beljo 31)

St. Gallen - Fiorentina 2-4 (Mambimbi 23, Gortler 62/Martinez 50, Ikone 54, 70, Gosens 90+4)

Betis - Kopenhagen 1-1 (Ezzalzouli 8/Diks 77-11m)

HJK - Dinamo Minsk 1-0 (Moller 46)

Mlada Boleslav - Lugano 0-1 (Steffen 38)

Olimpija - LASK 2-0 (Blanco 14, Schwaizer 80)

Paphos - Heidenheim 0-1 (Mainka 25)

The New Saints - Astana 2-0 (Holden 40, McManus 78-11m)

Bačka Topola - Legia 0-3 (Kapustka 11, Luquinhas 47, Choyna 62)