SEBASTIEN SALOM-GOMIS/Afp
LIGUE 1

Nica produljila niz neporaženosti na 10 kola, Nantes se dvaput vraćao i promašio kazneni udarac

Na ljestvici vodi PSG sa 66 bodova, Marseille ima 11 bodova manje i utakmicu manje
Piše: HinaObjavljeno: 12. ožujak 2023. 17:51

U susretu 27. kola francuskog nogometnog prvenstva Nantes i Nica su odigrali 2:2 čime je Nica produžila niz bez poraza na 10 kola.

Gosti su vodili 1:0 i 2:1, ali je Nantes oba puta uspio izjednačiti.

Povela je Nica u 5. minuti golom Terema Moffija. Izjednačio je Moussa Sissoko u 31. minuti, a samo četiri minute kasnije domaćin je mogao i do prednosti nakon što je Dante skrivio kazneni udarac. Pucao je Ludovic Blas, ali je pogodio prečku.

Nica je do nove prednosti stigla u 71. minuti golom Youssoufa Ndayishimiyea, ali je Mostafa Mohamed u 88. minuti postavio konačnih 2-2.

Lens je na gostovanju pobijedio Clermont sa 4-0, a susret je obilježio Lois Openda postigavši tri gola za četiri minute i 30 sekundi, što je najbrži "hat-trick" u le Championnat u posljednjih 50 godina. Više o tome pročitajte ovdje.

Četvrti pogodak je zabio Alexis Claude-Maurice u 76. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 66 bodova, Marseille ima 11 bodova manje i susret manje, a treći je Lens sa 54 boda.

27. travanj 2024 15:58