FRANCOIS LO PRESTI Afp
LIGUE 1

Reims u gostima iznenadio favorizirani Lille, Troyes u gostima bolji od Strasbourga

Troyes se popeo na 13. mjesto ljestvice, dok je Strasbourg ostao pretposljednji
Piše: HinaObjavljeno: 02. siječanj 2023. 19:11

Favorizirani Lille ostao je bez očekivana tri domaća boda u susretu 17. kola francuske Ligue 1, nogometaši Reimsa su osvojili bod na tom gostovanju odigravši 1-1.

Kanađanin Jonathan David doveo je Lille u vodstvo u 32. minuti, ali je u 79. izjednačio Cajuste udarcem s 15 metara. Do kraja je Lille pokušati vratiti vodstvo i ugrabiti tri boda, ali je Reims izdržao sve domaće nalete.

Lille je ostao sedmi, dok je na 11. mjestu ljestvice i dalje Reims koji je remizirao već deveti put u sezoni.

Troyes je u gostima svladao s 3-2 Strasbourg koji je i dalje bez domaće pobjede u sezoni. Strasbourg je dosad pred svojim navijačima upisao pet neodlučenih rezultata i četiri poraza.

Cijelo vrijeme je Strasbourg ovog ponedjeljka bio u rezultatskom minusu. U 16. i 20. minuti Ripart i Rony Lopes su pogađali za 2-0 Troyesa, premda se domaćin potom vratio u igru golovima na kraju prvog i početkom drugog dijela. Diallo je u 41. smanjio na 1-2, a Doukoure u 54. postigao gol za 2-2. No, u 78. minuti Chavalerin je opet vratio Troyes u vodstvu te je zabio ključni pogodak za slavlje svoje momčadi.

Troyes se popeo na 13. mjesto ljestvice, dok je Strasbourg ostao pretposljednji.

Ligue 1, 17. kolo:

Strasbourg - Troyes 2-3 (Diallo 41, Doukoure 54/Ripart 16, Rony Lopes 20, Chavalerin 78)

Lille - Reims 1-1 (David 32/Cajuste 79)