Toma Bašić
 SEBASTIEN SALOM-GOMIS
DVIJE POBJEDE

Veliki dan Hrvata u Francuskoj: Niko Kovač slavio u gostima, pogledajte sjajan gol bivšeg hajdukovca

Bordeaux je stigao u goste Angersu, a stvari je za Žirondince olakšao 23-godišnji Zagrepčanin.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. kolovoz 2020. 16:16

U susretu 2. kola francuskog prvenstva momčad Bordeauxa slavila je na gostovanju kod Angersa 2:0. Pogodak za povećanje prednosti Žirondinaca postigao je nekadašnji igrač Hajduka, Toma Bašić. Veznjak rodom iz Zagreba poentirao je u 27. minuti, samo dvije minute nakon što je vodeći gol za goste zabio Josh Maja.

Bašić je pratio akciju suigrača te je iz drugog plana utrčao na odbijenu loptu. Odlično se snašao, oslobodio se braniča i rutinski plasirao loptu pokraj golmana za 2:0. Šesti je to pogodak Bašića u 47 nastupa za Bordeaux. Njemu su 23 godine, a prije dva ljeta stigao je u Bordeaux u transferu vrijednom 3.5 milijuna eura.

Snimku Bašićeva gola možete pogledati OVDJE.

Niko Kovač stigao je do prvog trijumfa na klupi Monaca. Nakon remija u prvom kolu, naš bivši izbornik slavio je na gostovanju kod Metza 1:0 iako je gotovo cijelo drugo poluvrijeme odigrao s igračem manje nakon što je u 47. minuti isključen Fofana. Gol odluke zabio je Badiashile u 22. minuti.

19. travanj 2024 06:10